| Enalia a întrebat:

De mai exista undeva acolo, un om distrus, un om care se simte profund pierdut si intreaga-i existenta e o continua si agonizanta disperare... vreau sa-l aflu. Stiu, stiu, toti suntem nefericiti in diferite masuri si avem cu totii povestile noastre, eu insa nu-i caut pe suferinzii mediocrii. Caut omul pentru care e un real travaliu sa se mai vada traind, care spera absurd sa dispara in neant peste noapte ca sa nu mai fie nevoie sa faca fata diminetii, omul pe care-l doare pana si lumina, si sunetul si mirosul vietii din jur. Caut omul rana deschisa.

Motivul? Implinirea unei simple, dar visceral necesare, satisfactii personale de a sti ca exista si alti oameni care simt durerea la niveluri supraomenesti.
Omule cautat, existi?

De vrei sa stiu ca existi, poti scrie mai jos sau aici ade_sibiu@yahoo.com. Mi-ai face o bucurie. Si-ti multumesc.

2 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Exista, stai linistit nu esti singurul, fii puternic si treci peste ca nu rezolvi nimic daca iti faci griji pentru toate. Problemele nu exista cu adevarat doar noi le inventam.

| Enalia explică (pentru AtateaConditii):

E adevarat. Se spune ca noi suntem, si ar fi bine sa ne simtim, doar spatiul in care se intampla lucrurile. Insa de cele mai multe ori ne confundam cu trairile, problemele, bucuriile - Gandurile. Daca mintii ii e atat de usor sa dea forma realitatii exterioare, cu cat mai usor o fi lucrand ea cu realitatea interioara... Multumesc ca ai trecut pe aici si m-ai facut sa ma gandesc la asta.