| IDK98989823 a întrebat:

De multe ori oameni tind sa își ridice ușor sprancenele cand ii întreb ceva...Dar asta doar la mine am observat..Inseamna ca sunt o persoana atractiva sau doar asa e un tic de a lor sau ceva. Observ ca multe persoane fac asta când ii întreb ceva sau când facem un contact vizual.

Răspuns Câştigător
| Ana011 a răspuns:

Oamenii isi mai ridica spranceana si din cauza intrebarilor pe care le pui.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce-i intrebi!
Ca oamenii ridica sprancenele cand nu inteleg o intrebare sau persoana care le apare in fata si le vorbeste fara logica, sau fara respect, sau fara sa se faca inteleasi, atunci omul ridica din sprancene... fiindca pur si simplu nu stie ca sa-ti raspunda.
Nu are nici in clin sau maneca, ridicatul din sprancene cu placutul cuiva.

| dullcat a răspuns:

Inseamna interes si curiozitate fata de ce intrebi, nu neaparat atractie pe alte planuri care tin de relatiile amoroase.

| mODIN a răspuns:

Nu neaparat, asta e doar reactia tipica pe care o are cineva cand i se pune o intrebare.