| IDK98989823 a întrebat:

Bună..Am o situație care ma tot pune pe gânduri. Am în clasa o colega care este fff populara și f frumoasa(după părerea mea)..Acuma de mine nu stiu ce sa, am unele zile cand ma vad frumos alta când ma vad urat..Multe colege servici a lui maica mea mereu ii zic mamei ca sunt fff frumos, dar am unii prieteni care zic ca sunt urâțel alți prieteni care zic ca sunt frumos..Si din câte observ colega asta a mea parca uneori îmi cam face ochi dulci. Odată în ora se uita la mine si avea pupila dilatata, de multe ori a încercat sa facă contact vizual cu mine, când ma vede își ridica sprancenele..Ar putea însemna că are o atracție fata de mine? Ba chiar o data m-a imbratisat pe la spate..PS:Am mai observat colege ca se mai uita la mine

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Pai ar trebui sa o abordezi, sa discutati despre una despre alta, si poate iti va da de inteles ca te place
daca iti da de inteles ca te place, nu ar strica sa o inviti la un suc, daca accepta inseamna ca te place, daca se eschiveaza inseamna ca te vede cu alti ochi decat o vezi tu pe ea, dar nu inseamna ca te uraste, ci te vede ca pe un coleg, amic
nu uita sa te informezi inainte de la alti colegi daca nu cumva fata aceasta are deja un iubit!