| lilianaivana a întrebat:

De unde a venit si prostia ridicatului mainii si cerutului voie la toaleta la scoala, liceu, etc? Oare intr-o sedinta la munca, cand cineva trebuie sa isi faca nevoile, sa raspunda la telefon samd, se scuza cineva? Nu. Cea mai mare prostie sa ceri voie cuiva pentru ceva ce tine de tine si este o nevoie fiziologica, cand se mai desteapta si Romania

21 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vai de capusorul tau cu asa comportament de needucat, sa nu ai tu pic de respect pentru nimeni... jenant si rusinos totodata.

| lilianaivana explică (pentru Violleta2022):

Femeie, sunt crescuta in ala tara, nici macar o singura data n-am vazut o persoana ridicand mana. Vai de capusorul tau, ca in loc sa ajuti pe acest site, vad la orice raspuns, critica, ironii si hate. Halal de tine, sfanto!

| Violleta2022 a răspuns (pentru lilianaivana):

Fetita, lucrez de peste 30 de ani in occident si am avut copii la scoala tot intr-o tara super-evoluata, dar asa nesimtire nu am auzit inca, nicaieri. Am lucrat in corporatii internationale, am avut sedinte importante cu sefii, dar niciodata nu a iesit nimeni din sedinta fara sa se scuze, niciodata!
Poate traiesti prin Africa sau prin vreun cotlon la tara, ca doar acolo nu ti se ceare respect pentru profesori.
Vai de capusorul tau si de lipsa de educatie pe care nu ai primit-o de la parinti, ca departe in viata nu vei ajunge cu asa comportament.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, și într-o ședință la munca daca e între câteva persoane, rogi frumos sa se ia o pauza.

Iar la școala ce dracu cum ar fi să ieși din clasa așa când îți arde ție?

| lilianaivana explică (pentru suntserios):

Cum sa ceri voie intr-o sedinta sa se ia pauza ca te duci tu la wc? laughing
Esti la scoala pentru tine, vrei sa iesi, foarte bine. De ce nu ai iesi cand ti se arde. Mentalitate comunista

| suntserios a răspuns (pentru lilianaivana):

Nu ceri voie, ceri o pauza că sa poți participa in continuare la discuție. Așa fac niste oameni civilizați. Nu se ridică și pleacă, ce dracu.

| lilianaivana explică (pentru suntserios):

Nu stiu pe unde ai lucrat tu

| Fatamuntilor a răspuns:

Asa e cand lumea.
50 de minute e bine sa te abtii.Iar daca ai probleme de sanatate, ridici mana

| lilianaivana explică (pentru Fatamuntilor):

Total neadevarat. Nu trebuie sa te abtii. Nu este bine sa te abtii pentru organism, iti vine, te duci, simplu! Nu as ridica niciodata mana, nu stau sa imi cer voie sa merg la baie

| Fatamuntilor a răspuns (pentru lilianaivana):

Totusi nu esti la gradi sa tu te poti abtine! tu ai iesit pur si simplu din clasa, fara sa ceri voie? Profeserul nu are de unde sa stie ca vrei sa mergi la baie.

| lilianaivana explică (pentru Fatamuntilor):

Eu am spus ca nu e bine sa te abtii pentru organism si tu vii cu,, nu esti la gradi''? Tu stii macar la ce raspunzi? Nu are sens ce ai spus!
Nu are treaba profesorul cu ce fac eu. Eu sunt la scoala pentru mine, profesorul e acolo sa isi tina ora si atat. Ca ma ridic si plec, e doar alegerea mea.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru lilianaivana):

Sigur!
suporti apoi consecintele.

| lilianaivana explică (pentru Fatamuntilor):

Consecinte ca ai nevoie la baie? Ramai in munti, fatuco

| Fatamuntilor a răspuns (pentru lilianaivana):

La munte nu in multi!
fatuco...suna chiar fain, o iau ca un compliment. Ultima data mi-a spus,, fatuca'' medicul meu infectionit cu mai bine de 20 de ani in urm a! Tot tanara am ramas.

| lilianaivana explică (pentru Fatamuntilor):

Penibila esti laughing Criza varstei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciudată întrebare. Ia gândește-te: dacă ieși din clasa așa, pur și simplu, fara să spui unde te duci, profesorul poate crede că te duci in alta parte, că ieși din incinta scolii iar dacă ți se întâmplă ceva, el va fi cel tras la răspundere că te-a lăsat să pleci.

| Miruna333 a răspuns:

Cand ridici mana, te mai poate si stanjeni, ca nu te lasa sau te ia la misto. Greu tare, daca suntem zeci de ani in urma.

| EestiSodalane a răspuns:

Nu doar în România e așa ci peste tot în lume. Se vede că n-ai scos capul în afară un pic...

| lilianaivana explică (pentru EestiSodalane):

Esti amuzant/a. Tu cred ca n-ai scos pasaportul, ci doar capul la citit pe internet. Nu am crescut in Ro happy

| EestiSodalane a răspuns (pentru lilianaivana):

Cu atat mai mult că n-ai crescut in Romania ar trebui sa stii ca si in alte locuri e asa

| lilianaivana explică:

Catre Violleta: Nu am dat bine exemplul cu sedinta ca pe zi n-ai 5-6 sedinte, mai mult un eveniment ceva, in fine.
Mai mult deranjezi ora sa ceri voie la baie. Ce e aia cerut voie la baie? Daca ai respect fata de ceilalti si fata de tine, te duci frumos fara a spune ceva. Daca esti cu scuzatul, mai ai sa spui si ce faci
Nu, nu. Nu traiesc in Africa. stai linistita
Am fost educata, nu educata sa dau hate pe TPU. Sa ai copii si sa dai comentarii cu,, vai de capusorul tau''. Imi e mila de ai tai copii laughing Saracii

Întrebări recente