| Seby79 a întrebat:

De ce trebuie sa fim rai?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

NU TREBUIE sa fim rai, dimpotriva, trebuie sa fim buni, blanzi, emaptici, ajutatori samd.
De trebuitul ala esti tu, direct raspunzator.

| goguPatent a răspuns:

Da trebuie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dece Suntem răi? Dece alegem sa fim răi? de ce ne place și ne bucură si ne face fericiți să facem sa fim răi?

rolling on the floor)rolling on the floor))rolling on the floor)rolling on the floor)rolling on the floor)rolling on the floor))rolling on the floor))

| Miruna333 a răspuns:

Nu trebuie, nimic nu trebuie. Poti alege sa nu fii rau, alegerea sta mereu in mainile tale

| CdeMetal a răspuns:

Nimeni nu se naste rau sau bun, uneori si mediul in care te dezvolti joava un rol na asta i jocul vietii

| LisaJulie a răspuns:

Oamenii au și bunătate și răutate în ei, nu toți oamenii sunt rai si nu toți oamenii sunt buni, majoritatea sunt și buni și răi

| ILoveBlackCats a răspuns:

Pai nu trebuie, daca nu vrei, nu esti. Nu-i greu

| BobTheCat a răspuns:

Cred ca esti prea mic ca sa umbli pe TPU sau un troll

| MihaiMB a răspuns:

Nu trebuie să fim răi, trebuie să fim toleranți, când cineva greşeşte să îi spunem care a fost problema, şi în cazul nostru să înțelegem şi noi când greşim.