| dya22100 a întrebat:

Deci...

am nevoie de un sfat:

o colega de-a mea T i'a spart parola de la mess unei prietene bune cu mine...
si eu injurat pe toti din lista ei
a doua zi la scoala am avut un scandal monstru cu ea din cauza chestiei pe care a facut'o
eu am mers acasa cu cealalta prietena A ca sa ii schimbam parola la T pentru ca atunci aveam niste nervi slabi
cand am intrat pe id lui T era mama ei on
si A o zis ca hai sa o injuram noah si ea o inceput cu nu stiu ce acolo si eu ...recunosc am spus una...
da dupa aia urmatoarea zi la scoala T o zis ca vrea nr. de telefon a lui A ca sa vb cu maicasa pentru ce o facut
dar nu stiu ce i'o zis A la T ca eu am fost de vina ca am injurat'o pe maicasa tot ala
da nu e adevarat
acum nu stiu ce sa fac sa o cred pe T ca o zis A ca e vina mea?
sau sa o intreb pe A si ma gandesc eu ca, cu siguranta o sa spuna nu.
a si partea cea mai buna e ca T cand m-am certat cu ea nici macar nu o recunoscut ca o intrat pe messu lui A

2 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Asta patesti daca te bagi in cearta altora, "te folosesc de scut", adica amandoua arunca toata vina asupra ta. Spune adevarul, desi nu te va crede nimeni.

| Roberta00 a răspuns:

Poi fa in asa fel incat sa iesi bazma curata, adica spune adevarul!