| gaby2323 a întrebat:

Am si eu o nelamurire, sa zicem ca un baiat ii place de o fata, aceea fata este cam baietoasa ii place fotbalul si sa stea printre baieti mai pot spune si ca este in zodia Capricornului (daca conteaza) chestia este ca fata incepuse si ea sa il placa pe acest baiat dar pentru scurt timp si i-a spus sa fie doar prieteni la sfarsitul zilei dupa ce au fost impreuna.Baiatul nu a putut si acuma nu stie ce sa faca ca sa o cucereasca pe aceasta fata detot.Baiatul s-a gandit sa numai fie prieten deloc cu aceasta fata si sa o uite dar aceasta fata ii era frica sa il piarda ca prieten. Fata nu a mai avut niciodata o relatie! (doar prieteni).Se indragosteste greu sau dupa un timp mai indelungat pe urma nu mai este indragostita...Prima oara cand a s-a indragostit a fost dupa ce a jucat fotbal cu 1 baiat cam un an si ceva incepuse sa il placa, prietena ei era cu acest baiat si a aflat ca il place si prietena asta a ei l-a lasat pentru ea dar fata nu a mai simtit nimic pentru el si il considera un prieten! Deci ce ar fi de facut ca aceasta fata sa se indragosteasca? (tineti cont ca: nu a avut niciodata o relatie si 2.nu ii se pare niciun baiat super super frumos ii considera la fel pe toti! Adica toti sunt doar baieti nimic mai mult! Si ii placea la acest baiat ca se purta frumos cu ea prima oara inainte sa isi spuna unu altuia ca se plac, pe baiat l-a cunoscut intr-o zi cu alti prieteni si a doua zi si-au spus reciproc ca se plac si la sfarsitul zilei fata i-a spus ca vrea sa fie doar buni prieteni.Acuma fata incearca si ea sa fie altfel si isi doreste sa iubeasca)Ce ar trebui sa faca baiatul si fata? sau fata ce ar trebui sa faca?

Răspuns Câştigător
| AdyAdeluş a răspuns:

Ciudat. Incearca sa vb serios cu ea nu sa fii romantic sau in gluma sau nu stiu ce. Ia-o odata si vb cu ea numai voi doi, vezi tu cum si o intrebi ai tu daca ei ii mai place de tine ma rog ce vrei tu sa aflii. Bafta multa!

| gaby2323 explică (pentru AdyAdeluş):

Multumesc tocmai am facut asta: se pare ca ii place de altcineva de mult timp si este doar prietena cu acel baiat si nu prea il poate uita, va suferi daca acel baiat se va indragosti de o alta fata si uite asa s-ar putea uita la mine deci in cazul asta, sunt pe liber (DIN NOU) va multumesc pentru ajutor v-as da funda la toti/toate big grin

| AdyAdeluş a răspuns (pentru gaby2323):

Iti multumesc pentru funda. Si sper sa te pot ajuta si alta data. Pwp

16 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Capricornii nu au incredere in oameni. Ca sa i castigi increderea, tr sa faci eforturi mariiii.

| gaby2323 explică (pentru Miauti):

Multumesc cred ca am inteles! Ea tocmai mi-a zis ca ii este frica sa iubeasca ca era sa faca o tampenie (sa isi faca rau) din cauza unui baiat care nu stia sa aprecieze ceea ce are

| DNSK a răspuns:

Ceva s-a intamplat cu ea de fuge de relatii. trebuie avut rabdare cu ea. altceva nu ai ce sa-i faci. oricum si pentru ea exista unul ce-o sa-i puna capac

| gaby2323 explică (pentru DNSK):

Da va exista unul care sa ii puna capac sunt convins.Rabdarea hmm cand a fost pupata pe buze normal nu era nici entuziasmata nici fricoasa a zis doar: "Interesant!" de asemenea e ciudata inca o chestie: nu o deranjeaza unde o atingi.Am intrebat ca am pus chiar din greseala mana pe o zona mai intima din cauza aglomeratiei si zic toate astea ca sa intelegi cam cum gandeste sau ce gandeste aici banuiesc ca ar fi ceva psihologic la mijloc...

| gaby2323 explică (pentru DNSK):

As dori mai multe sfaturi inainte sa dau funda...

| DNSK a răspuns (pentru gaby2323):

Exact! o fi avut o dezamagire si acum ii sunt toti la fel. ai un pic de rabdare cu ea, poarta-te mai mult ca iubit decat ca prieten. si nu am nevoie de funda! da-le-o altora.

| Nastia a răspuns:

Asa eram si eu si acum sunt cea mai blanda mata.Cea mai romantica, cea mai buna, cea mai miloasa. Timpul te schimba.Ar trebui sa va dati unul altuia o sansa.

| gaby2323 explică (pentru Nastia):

Adica indiferent de frica ei sa o luam incet?

| AdyAdeluş a răspuns:

Foarte complicat... tu esti baiatul sau fata?
Pai baiatul trebuie sa ii spuna fetei ca inca ii place de ea. Daca fetei inca ii place de acel baiat si ii spune. Baiatul ar trebui sa ii ceara o relatie. Bafta!

| gaby2323 explică (pentru AdyAdeluş):

Baiatul.Pai tocmai ca asta e fata asta numai simte nimic si cica mereu asa a fost nu a durat mult si greu se indragostea dar chestia e ca a fost dragoste la prima vedere intre noi si pe urma nu a mai fost nimic din partea ei asta e, daca fac ceva romantic ea da inapoi

Răspuns utilizator avertizat
| Piticoot18 a răspuns:

Fata ar trebui sa-si schimbe gandirea/comportamentul putin...de ce fuge de relatii? ..sa stai dupa o asemenea fata iti trebuie multa rabdare

| gaby2323 explică (pentru Piticoot18):

Eu am multa rabdare si intelegere.Ea a zis ca incearca cat de mult poate si daca e, este daca nu, ii e frica sa nu ma piarda ca prieten.Ei ii batea inima mai mult de frica de a pierde un prieten decat ca iubit.Asta mi-e norocu...

| gaby2323 explică:

Are Filofobie mai mica...