| Caramelsarat a întrebat:

Deseori ma cert cu fratele meu de 13 ani, cum as putea sa fac sa nu ne mai cert cu el?sad

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asculta-l si ajuta-l sa rezolve ce dileme sau probleme are, ca numai asa te vei intelege cu el.

| Hyperion7 a răspuns:

E oarecum firesc big grin
Și eu mă mai cert cu sor-mealaughing

| Xox0 a răspuns:

La varsta asta crede ca le stie pe toate si ca toti sunt prosti. Ignora-l sau vorbeste cu parintii sa il cuminteasca.

| EestiSodalane a răspuns:

Sa realizezi ca nu are nicio importanta sa-ti impui opinia. Toate certurile se nasc din impresia că opinia noastră este valoroasă. Nu este. E fals. Opinia ta nu e valoroasă și oamenii pot trăi foarte bine și fără ea. Când o să înțelegi asta n-o să te mai cerți cu fratele tău.