| LarisaTH a întrebat:

Despre ce e vorba in cartea Ingeri Rebeli de Pavel Corut? Ce vrea sa sugereze in ea? E o carte buna?

3 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

E o carte cu si despre adolescenti.Cuprinde sfaturi practice pentru a-ti dezvolta aptitudinile.
Descrierea de pe site e asa:"Manualul poate fi studiat de adolescenţi mai puţin înzestraţi psiho-intelectual, cu scopul de a-şi căli personalităţile pentru competiţia dură din societatea actuală."Eu cred ca este o carte geniala si chiar vreau sa o citesc.Astept sa-mi fie livrata in saptamana care vine.Te sfatuiesc sa citesti cartile scrise de Pavel Corut deoarece este un autor genial, foarte inteligent, multitalentat care face cinste literaturii romane. Spor la citit!
Nu uita:investe in tine, in creierul tau pentru a avea ce iti doresti.Numai bine!

| ileanaadrianastan a răspuns:

Este o carte excelenta, iar scriitorul Pavel Corut este unul dintre Arienii de top treziti din drogul crestin. Pe trezirea Arienilor de top au mizat Rabinii Reformei judaice din secolul XIX. Se cuvenea ca Arienii sa se trezeasca primii si sa rejecteze credinta puerila in divinitatea lui Iisus si in natura divina a Thorei. Thora/Biblia este exact ceea ce a spus domnul Corut, parca citandu-l pe Rabbi Abraham Geiger. O carte scrisa de evreii antici intr-un limbaj arhaic si cu multe erori imputabile cunostintelor lor limitate de la acea vreme. Iar Iisus nu poate sa fie numit D-zeu adevarat din D-zeu adevarat, deoarece a crezut ca un naiv in natura divina a acestei carti. Ar putea Creatorul unic si incorporal al Universului sa greseasca? Nu cred. Ar putea acest Creator sa Se intrupeze in fiinta humanoida printr-o conceptie imaculata? Imposibil.

| xanax7040 a răspuns:

Invata sa ai propriile opinii deci citeste cartea asta daca nu iti rapeste din preocuparile tale importante