| anonim_4396 a întrebat:

Din cate stiu, poti alege de la ce numere poti primi apeluri. Vreau sa nu ma mai contacteze un numar nici prin apeluri, nici prin mesaje. Cum fac?(Sunt pe cosmote)

Răspuns Câştigător
| zanesiprintese a răspuns:

Blochezi numarul din setarile telefonului, dar telefonul trebuie sa aiba aceasta setare. Sunt telefoane care nu au, dar astea mai noi au.

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Trebuie sa ai un telefon care sa aiba si aceasta optiune de blocare apeluri. Dar nu stiu daca acest lucru este valabil si la sms-uri.

| zanesiprintese a răspuns:

De exemplu la telefonul meu, cand dau 'optiuni' la un numar, imi apare printre altele 'adaugare la lista refuzare'