| Ralux a întrebat:

Din greseala, am zgariat rama din lemn de la oglinda cu o foarfecuta, cum pot sa o maschez?(acum se vede alba zgarietura)
Multumesc!happy

Răspuns Câştigător
| Mefisto23 a răspuns:

Pt o chestie d-asta e bun un chit de rosturi, ceva pentru lemn, dar sunt in cantitati mari la magazine... daca nu, improvizeaza si tu : amesteca niste lipici pentru lemn cu fard de pleoape de exemplu. Asa a facut var-mea cand a zgariat marginea de la bar. Zic si eu.

9 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Poti colora cu o carioca spatiul acel alb, in culoarea rameibig grin
Eu asta as facelaughing)

| Silvia a răspuns:

Nasol...straight face
Atunci poti folosi un markerbig grin

| Gabry a răspuns:

Cand eram mica si am zgariat mobila (tot cu foarfecuta)am dat cu creionul cerat

| Haydee a răspuns:

Mmmcrying
Si eu am facut asa, tot cu forfecutza, dar la birou.Desi zgarietura era micuta, se putea observa. Ei acum, tot acolo elaughing dar ma rog, nu o mai bag in seamatongue...
Pai...-tu ai putea sa dai cu solutie speciala pentru lemn(mobila)...
-cumpara alta rama?!
-mai fa o zgarietura, sau mai multe si creaza-ti propriul stillaughing

| frida0purple a răspuns:

Da cu carioca sau marke-rul [de culoarea ramei]si apoi da peste cu lac de unghii [transparent], si nu se va mai curata.

| Ralux explică:

Intersant silvia dar am incercat si eu asta cand eram mica si crede-ma ca nu a mers, se stergea automat happy

| Ralux explică:

Si cu markerul acelasi efect laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... ai putea lua si tu un marchar de culoarea ramei si ai putea trage cu el peste zgarietura... cred ca ar merge...

| mitzulik a răspuns:

Cu o carioca sau vopsea... din aproximativ aceeasi gama de culoare ca a ramei...eu nu am incercat ...nu mi s-a intamplat. big grin daca merge...astept confirmare.big grin