| anonim_4396 a întrebat:

Doar asa ca o curiozitate:utilizatorul acesta are rank-ul 1 pe TPU, peste 11000 de raspunsuri castigatoare(chiar ajuta comunitatea), este cel mai activ...si de ce nu a fost numit niciodata utilizatorul anului?
http://www.tpu.ro/utilizator/alqkb
Am pus intrebarea asta si mi-a fost refuzata.De ce?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Ca în politică albinuţă, sau ca în stup : unul cară mierea şi altul o mănâncă!

11 răspunsuri:
| Diabolique a răspuns:

Dă-i fundă fostului user îmbrăcat în portocaliu că tare frumos a pus cărțile pe masă.
Cât despre @neluL, fii sigură că a avut și va avea susținători în fiecare an.

| Arthur a răspuns (pentru Diabolique):

Stimată prietenă, mulţumesc pentru vorba bună!
Cât despre ţinută, ce zici, nu-mi stau mai bine culorile închise?
O seară bună si gheare cât mai ascuţite!

| Diabolique a răspuns (pentru Arthur):

Recunosc, îți stă mult mai bine fără alte artificii la profil. Păi ce naiba, la fel ca-n mitul arthurian, ești pentru egalitatea între cava...useri laughing.

| Arthur a răspuns (pentru Diabolique):

Mulţumesc! Dar îmi permit să spun : egalitate -egalitate, dar să-i ştim şi noi!

| Diabolique a răspuns (pentru Arthur):

Toți userii sunt egali, însă unii useri sunt mai egali decât alții.

| Arthur a răspuns (pentru Diabolique):

Aş putea să le fac o propunere de genul :
- Nu aţi vrea să ne egalizăm? Măcar aşa, doi câte doi şi la nivel virtual.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Utilizatorul anului nu e numit de nimeni, il aleg ceilalti utilizatori de pe TPU. De fapt aia care au dreptul sa voteze.

| Arthur a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact, trebuie să te mişti cu talent pe lângă toată lumea, după aceea nu mai contează!
Periuţe, felicitări, mesaje, mici bârfe etc. Dacă ţi-ai format un cerc oarecare de amici acesta trebuie neapărat cultivat şi mărit în perspectiva alegerilor. Răspunzi într-o veselie la toate întrebările ( chiar dacă sunt neghioabe ), feliciţi pe fiecare pentru felul cum respiră sau păşesc pe stradă, le lauzi oraşul natal - chiar dacă locuiesc la ţară etc.

| anonim_4396 explică (pentru Arthur):

Uita-te pe profilul ultimului user al anului si o sa vezi ca nu-i deloc asa cum zici tu.

| Arthur a răspuns (pentru anonim_4396):

Maestrul Ioandelasal chiar îşi merită titlul şi nu am nimic de obiectat.
În rest este o conversaţie nuanţat umoristică, unde vezi tu să se întâmple ce am spus eu acolo? Pe TPU toţi sunt prieteni, sunt corecţi unii cu alţii ( uneori chiar se şi iubesc ), nu se jignesc, nu îşi vorbesc urât, toate deciziile legate de site sunt democratic luate, sunt imparţiale, iar userii se respectă intre ei la fel cum se respectă regulile gramaticale.
De prin vara lui 2009 niciodată nu am întâlnit până acum măcar o situaţie care să nu se încadreze directivei : Toţi pentru unul!
Corectitudinea este şi a fost principala preocupare a tuturor iar dacă cineva ar încerca să manipuleze, cum am propus în mod glumeţ mai sus, crezi că ar avea şanse?

| anonim_4396 explică (pentru Arthur):

Normal ca n-ar avea sanse daca ar fi chiar asa cum zici tu si n-ai fi numai ironic, asta-i clar.
Numai ca site-ul asta se cheama Toti pentru UNU big grin