| Foxyyyy a întrebat:

Doresti sa schimbi ceva la tine? Daca da, ce?

47 răspunsuri:
| cip11223 a răspuns:

Doresc sa nu mai imi pese asa de mult de parerea celorlalti, doresc sa fiu mai harnic, mai perseverent, sa fiu mai matur, sa fiu mai intelegator, sa fiu curajos, sa nu fiu asa de emotiv, sa nu fiu asa de timid, sa iubesc mai multe si mai mult.

| T0T a răspuns:

Nu știu. Mă gândesc că pot fi apreciat pentru ceea ce sunt de o persoană, și acea persoană chiar ar fi una specială. Pe de altă parte ar fi mai avantajos pentru mine să schimb anumite lucruri pe care nu le numesc.

| Foxyyyy explică (pentru T0T):

Sigur,imi asum. happy

| OldSoul a răspuns:

Da, sa fiu mult mai motivationat.

| AirănMeidăn a răspuns:

faptul ca stau ataaat in fata unui ecran, faptul ca fac unele lucruri ca apoi doar sa le regret si as vrea sa reusesc sa imi impun anumite chestii

| Foxyyyy explică (pentru AirănMeidăn):

Asta cu statul mult in fata ecranului mi se aplica si mie :-s.

| alexandrualind a răspuns:

Sa fiu programator!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Emotiile dar pur si simplu nu pot si incerc sa le depasesc doar.

| 1Mihai1 a răspuns:

Doresc sa nu ma mai gandesc ca oamenii nu-mi atrag atentia indeajuns, pentru ca acest lucru duce la o stare destul de nasoala, in care nu mai am chef de nimic. Cu alte cuvinte, sa tin cont si de activitatiile celorlalti, de gandurile si sentimentele celorlalti si sa nu mai fiu egoist.

| unprietenaproape a răspuns:

As vrea sa fiu mai decisa, mai rea, si sa am mai multa vointa

| BlackAndWhite1 a răspuns:

Da. Firea sensibila. Tu vrei sa schimbi ceva la tine?

| Foxyyyy explică (pentru BlackAndWhite1):

Cred ca deja am schimbat multe ce nu-mi placeau la mine laughing.

| BlackAndWhite1 a răspuns (pentru Foxyyyy):

Cum ar fi?

| Foxyyyy explică (pentru BlackAndWhite1):

Un exemplu ar fi timiditatea, am vazut ca mai mult ma incurca si am decis ca nu e ok sa fiu asa happy.

| Scintilla a răspuns:

Fizic poate sa fiu mai slaba decat sunt laughing, la caracter as schimba faptul ca vorbesc urat, ma enervez foarte repede, sunt orgolioasa, pun accent pre mult pe lucruri care nu ar trebui, sunt pesimista, as schimba toate aceste lucruri pentru ca nu imi aduc nici-un bine.

| LeZizu a răspuns:

Eu as vrea sa schimb increderea. Increderea in mine. Vreau sa am incredere in mine.
Multe lucuri le dau in bara pentru ca nu am incredere in mine si cred ca o sa fac prost sau vreau sa aflu cum ar trebui sa se faca cand eu de fapt stiu mai bine cum ar trebui facute.
Imi e fica sa incerc sa fac unele chesti pentru ca o sa gresesc sau respins.

| bogdanForever a răspuns:

Absolut nimic, sunt perfect big grin

| Foxyyyy explică (pentru bogdanForever):

Da,da,te creeed. laughing

| bogdanForever a răspuns (pentru Foxyyyy):

Mai mult ca perfectuwinking

| Foxyyyy explică (pentru bogdanForever):

Hai gata, ajunge cu vrajeala! laughing

| bogdanForever a răspuns (pentru Foxyyyy):

Da chiar nu e vrajealawinking

| Foxyyyy explică (pentru bogdanForever):

Pe bune, chiar te consideri perfect? laughing) Nici macar nu exista asa ceva.

| bogdanForever a răspuns (pentru Foxyyyy):

Iti garantez ca existawinking

| Foxyyyy explică (pentru bogdanForever):

O sa cred cand o sa vad smug.

| bogdanForever a răspuns (pentru Foxyyyy):

Pai ce sa zic, succes in a intalni o astfel de persoana, suntem pe cale de disparitiewinking

| T0T a răspuns (pentru Foxyyyy):

O să crezi când o să iubești.

| Foxyyyy explică (pentru bogdanForever):

E ca si cum ai spune : Succes in a o intalni pe Zana Maseluta laughing.

| Foxyyyy explică (pentru T0T):

Stai,stai. Oricat as iubi, sunt o fiinta foarte rationala. Un om poate fi perfect pentru tine in sensul ca este ceea ce iti doresti tu, dar aici nu vorbim de asta happy. Oricum, defecte tot sunt si se descopera pe parcurs, asta e adevarul.

| bogdanForever a răspuns (pentru Foxyyyy):

Daca mai crezi inca in povesti de ce nu, merge si cu Zana Maselutawinking
Oricum exista astfel de oameni, uite o idee ti-a dat GreyN. Bun raspuns!

| T0T a răspuns (pentru Foxyyyy):

Adevărul e că adevărata perfecțiune înseamnă imperfecțiune. Imperfecțiunea rezultată din niște caracteristici care să se armonizeze cu sufletul tău este mult mai presus decât perfecțiunea în sine.

| Foxyyyy explică (pentru T0T):

Da,asa e. Dar eu vorbeam strict de acea perfectiune,care nu exista cu adevarat, nici macar in povesti/filme. Cand bogdanForever a spus ca nu vrea sa schimbe nimic la el ca e perfect, ce puteam intelege din asta? laughing Una e cand vorbim de a fi perfect (ceea ce nu exista), alta e cand vorbim despre o fiinta ce o consideram perfecta pentru noi, oricate defecte ar avea.

| Foxyyyy explică (pentru bogdanForever):

E altceva, poti sa citesti si ce i-am raspuns lui happy.

| T0T a răspuns (pentru Foxyyyy):

El nu vrea să se schimbe pentru că coenștientizează că este perfect pentru o persoană pe care o are alături deja sau o așteaptă și pentru că știe, cum am spus înainte, că acea perfecțiune e mult mai importantă, e un lucru mult mai special și face lucrurile mult mai interesante, imprevizibile și superioare.

| bogdanForever a răspuns (pentru Foxyyyy):

Dar eu tot nu as schimba nimic la mine, pentru mine sunt perfect, daca mai sunt perfect si pentru altcineva, cu atat mai bine.
Ma simt perfect in pielea mea si asa va fi mereu!

| bogdanForever a răspuns (pentru T0T):

Spre surprinderea mea, trebuie sa recunosc, esti printre foarte putinele persoane care m-au impresionat pe acest site. Desi oarecum esti idealist, prin prisma varstei banuiesc, m-ai surprins foarte placut cu raspunsurile tale. Bravo, ce vad pe site-ul asta si in viata reala ma face sa ma intreb daca nu cumva traim intr-o comedie neagra. happy

| Foxyyyy explică (pentru T0T):

Nu stiu daca la asta se refera,fiindca ai raspuns tu pentru el,era mai ok sa-mi spuna el asta laughing. Totusi,daca cineva te considera perfect,nu inseamna ca trebuie sa stagnezi,sa nu mai evoluezi ca fiinta sau sa nu iti doresti mai mult. Asta ar inseamna oare, ca suntem toti perfecti? Da, clar e mai importanta, ar fi plictisitor daca ar exista perfectiunea aia ideala, in adevaratul sens al cuvantului happy.

| Foxyyyy explică (pentru bogdanForever):

Foarte bine, nu te cunosc deci nu imi permit sa spun prea multe. Si eu ma simt foarte bine in pielea mea, dar eu prefer sa fiu intr-o continua evolutie.

| bogdanForever a răspuns (pentru Foxyyyy):

Touche!

| Foxyyyy explică (pentru bogdanForever):

I don't think so.

| T0T a răspuns (pentru bogdanForever):

Sincer și mie mi-a plăcut cum ai abordat subiectul. Idealurile mele sunt realizabile, deci cred în ele. Dacă nu aș mai crede în ele nu aș mai avea de ce să trăiesc. Trăim într-o comedie neagră, într-adevăr, acum depinde și în ce mod folosești această construcție. Râde cine e în stare, și evident te arde cine râde mai tare, cum spune Cheloo într-una din melodiile sale.

| T0T a răspuns (pentru Foxyyyy):

Ai grijă acea evoluție înseamnă o schimbare. Schimbarea nu este mereu într-un sens pozitiv, chiar dacă din unele perspective este considerată evoluție.

| bogdanForever a răspuns (pentru Foxyyyy):

You don't think what? tocmai eram de acord cu tine pentru faptul ca vrei sa te perfectionezi...

| bogdanForever a răspuns (pentru T0T):

Nu spun ca nu sunt realizabile dar eu unul am obosit sa mai caut si am impresia ca trece viata pe langa mine incercand sa le intalnesc. Asa ca iau totul asa cum vine, rad, plang, ma distrez in general si privesc totul ca un film de cele mai multe ori de categorie B sau C

| cip11223 a răspuns (pentru bogdanForever):

Daca tu esti fericit cu cine esti complet inseamna ca intr-adevar esti perfect, DAR PENTRU TINE. Perfectiunea este relativa. Ai grija totusi si la cei din jurul tau la care chiar tii si nu numai.Vezi daca esti perfect si pentru ei.

| bogdanForever a răspuns (pentru cip11223):

De ce mi-ar pasa de cei din jur? De cei la care tin imi pasa logic dar pentru ei sunt la fel de perfect iar in rest nu dau 2 bani pe ce crede lumea!

| Foxyyyy explică (pentru bogdanForever):

Ah,atunci am inteles eu altceva, e ok happy.

| bogdanForever a răspuns (pentru Foxyyyy):

Whateverwinking