| Emeraude a întrebat:

Dragi utilizatori TPU, anunt ca mi-am facut tatuajul despre care va vorbeam zilele trecute, cel cu aripile pe spate, doar ca m-am gandit si la cele spuse de voi (si va multumesc), prin urmare, am decis sa-mi "insemnez" pe toata viata initiala prenumelui iubitului meu (E) si initiala mea (M), inainte. A iesit un tatuaj de toata frumusetea, cu o chestie in centru gen "me". N-a fost chiar atat de rau pe cat ma asteptam, dpdv al durerii, cu toate astea...STILL HURTS SO BAD+ca nu prea poti face nimic pana ce zona nu se vindeca! Bandajul tine in jur de 3 ore, apoi senzatiile de mancarime se alatura unei dureri surde, "post-operatorii" si joaca impreuna o hora de toata frumusetea pe spatele pagubituluirolling on the floor. Ce-i mai rau e ca nu ai voie sa te atingi de zona respectiva decat cu alcool sanitar sau unguent.Cat despre iubitul meu, i-a cam scazut adrenalina si ar renunta din toata inima dupa cele vazute, dar cred ca daca n-ar muri de durere&spaima&so on, ar muri sigur de mana mea (el isi face acelasi tatuaj maine)! Cert e ca desi am de-acum aripi, inca ma simt precum un drac rolling on the floor). Anw, va doresc in continuare tuturor celor care doriti sa va faceti un tatuaj, mult curaj si gandire limpede in alegerea lui! Have fun! (P. S.: vroiam sa spun durere acceptabila, no worries!) big grin

Răspuns Câştigător
| Anaaaaa a răspuns:

Tepes a răspuns:
Te va parasi curand. da vei ramane cu tatuajul.ca mai toti de altfel care nu erau siguri de sentimentele partenerilor si si-au tatruat numele lor pe piele.mai bine va scriati initialele pe un copac in parc.asa ...ramai cu litera.ca el va pleca la alta.la pariu.[nu mai aruncati cu vorbe, daca nu stiti ce e intre eiwinking. mai degraba mor unul de gatul celuilalt, decat sa se despartawinking. sunt cupluri care se stiu de la 13-14 ani si raman impreuna tot restul vietiiwinking]~ asa ca. daca il iubeste, chiar a meritat durereawinking.tongue... iubiti`va mult!:*].[P. S.~oamenii nepasatori dau sfaturi de c***t].

13 răspunsuri:
| hândel a răspuns:

Si eu vreau sa vad o poza, spate-verso. big grin Cat te-a costat, si unde l-ai facut? Vreau sa-mi fac si eu doua tatuaje. happy

| hândel a răspuns:

@Emeraude, o poza cu spatele pe care ti-ai facut tatuajul, si o poza cu partea opusa spatelui. Intelegi? laughing tongue

| Emeraude explică:

@maryus, nu sunt doar initiale, sunt aripi mari si e color, ocupa aprox. tot spatele.rolling on the floor)))))))

| Emeraude explică:

Bine, dar chiar aveti o problema in ceea ce priveste "parasitul"...rolling on the floor
@tepes:Nu stiam ca iti faci un tatuaj ca sa te asiguri de sentimentele partenerului...nu rezolva nimic. Care pariu?big grin

| Emeraude explică:

@Otonis: spate-verso? huh?

| Emeraude explică:

@kukubau: not funny at all.Nu am numai eu tatuajul, il are si el.Si nu, nu e o nicio pecete.Lasati despartirile, ideile despre ce as putea face in caz ca raman doar cu tatuajul, ganditi prea negativ => atrageti energia negativa.rolling on the floor

@Otonis: Am un singur spate (din "spatele pe care ti-ai facut tatuajul" s-ar putea deduce ca am mai multi/multetongue). Am inteles, dar care e partea opusa spatelui?!
Fiti mai expliciti. rolling on the floor

| Emeraude explică:

@anix96: hahah, mi-ai exprimat toata aversiunea pe care am acumulat-o eu. laughing Merci frumos pentru sustinere, iti dau dreptate.
Primesti o fundita pentru morala povestii.

| moonY a răspuns:

vrem o foto

| Anca a răspuns:

Am si eu un fost prieten care a ramas insemnat pe antebrat cu numele meu complet si cu initiala mea pe inelarul de la mana stanga laughing)
Bravo lui, da eu nu l-am urmat. N-aveam motiv! laughing

Eu daca e sa-mi tatuez vreun nume, va fi al copilului meu! Atat! laughing

| kukubau a răspuns:

. bun felicitari, bravo cool, asta e o pecete menita s a va apropie?(stampila pe proprietate?) laughing, da si cand va veti desparti ai sa te frk cu dosu de asfalt ca sa dispara tonguelaughing))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing Pai pentru 2 initiale tu numesti aia durere?laughing
Eu am pe tot spatele un Unicorn, e cu aripi cu tot ce trebuie. Am stat 8 ore in cabinet ca sa-mi termine capodopera. Durerea nu prea am simtit-o, am dat pe gat cateva sticle de whiskylaughing Dar cand m-am trezit a inceput si durerea... 2 saptamani am dormit pe burtalaughing 2 saptamani in care mi-am tratat spatele. De atunci, din 2007 nu mai vreau sa aud de tatuajelaughing

Si cand o sa te desparti ce faci, tai pielea? sau ai de gand sa pui initiala fiecarui iubit? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te va parasi curand. da vei ramane cu tatuajul.ca mai toti de altfel care nu erau siguri de sentimentele partenerilor si si-au tatruat numele lor pe piele.mai bine va scriati initialele pe un copac in parc.asa ...ramai cu litera.ca el va pleca la alta.la pariu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai multe despre tatuaje gasiti pe www.best-tattoo.net