| maya_7683 a întrebat:

Dragobete sau St.Valentin?

Răspuns Câştigător
| hiphopbeatz a răspuns:

Dragobete clar. Pentru ca Sf Valentin nic nu est ein calendarul nostru si este doar o sarabatoare din care oamenii reusesc sa-si faca bani.Este furata de la americani, lipseste sa mai fie si ziua recunostintei si gata.
indiferent de prieten sau nu. e chestie de principii.

pace!

13 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Ambele e bucurie si sarbatorim acelasi lucru:iubirea pe care o simtim pentru o persoana!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Mie imi plac ambelelove struck Pana la urma se sarbatoreste acelasi lucrubig grin

| OanaG a răspuns:

Ambelehappy, dar 1 singur cadoulaughing

| Emeraude a răspuns:

Sf Valentin, deoarece sarbatorim in primul rand un sfant care casatorea cupluri pe ascuns, deci care impartasea dragoste. Dragobetele este iarasi o celebrare/omagiere a dragostei; s-o tinem tot intr-o sarbatoare din-asta!big grin

| maya_7683 explică:

Noo, Bent0108, aia fara gagica is norocosi ca la criza asta...winking

| stefan31 a răspuns:

Si si, dar mai mult dragobete pentru ca este romaneasca!

| sabrinutza_6804 a răspuns:

Sf. Valentin

| Nuuu a răspuns:

St Valentin pentru Romania nu exista.
Sa ii lasam pe americani cu sarbatorile lor si noi cu a le noastre.

| zuzulici a răspuns:

Dragobetele... e o sarbatoare romaneasca tinuta de foarte mult timp, si daca sarbatorim sf valentin ne tradam tara... sunt total impotriva sarbatorezi ce vrei, eu tin sf valentin pentru ca imi place in randul tinerilor in general sf valentin e sarbatoarea dragostei:*big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu vrei sa le faci in ciuda alora care n-au gagica?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele variante sunt gresite, varianta corecta e : "Happy Ballantine's day!"
http://craitza.deviantart.com/art/Happy-Ballantine-s-48757550

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Happy ballentines bei poate laughing)