| hypothesis a întrebat:

Dragostea e periculoasa?

18 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Da,exista riscul de a muri

| neutrino a răspuns:

Pentru unii da, pentru altii nu.

| hypothesis explică (pentru neutrino):

Crezi ca geniile/oameni inzestrati din punct de vedere intelectual se feresc de ea?

| neutrino a răspuns (pentru hypothesis):

Nu, dragostea nu exclude inteligenta! Ba din contra!

| hypothesis explică (pentru neutrino):

Nu stiu ce sa zic. Daca ma uit istorie, la geniile care au existat, din toate domeniile de activitate, sunt cam impartiti deoparte si de alta a barierei sentimentale.

| hypothesis explică (pentru neutrino):

Desigur ca daca esti inteligent poti mentine o relatie integra si de lunga durata. Poti face compromisuri si analize. Insa, greul este la inceput, cred eu. Sa fac pasul/sa nu-l fac. Conteaza si experienta de viata. Exista persoane inteligente care nu au cine stie ce experienta. Au ramas blocati in teorii, insa practica i-au "omorat", nu crezi?

| neutrino a răspuns (pentru hypothesis):

Eu zic ca pana vei deveni un geniu sa te bucuri de miracolele dragostei. Dupa aceea, vezi tu de ce parte a barierei vrei sa te situezi.

| hypothesis explică (pentru neutrino):

Era o discutie, nu era vorba de mine.

| OldSoul a răspuns:

Si inca cumhappy

| Suck a răspuns:

E periculoasa si doare... in locuri stramte.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Suck):

Oooo,expertule,iti place sa umbli prin locuri din alea laughing)

| Mussette a răspuns:

Dacă are dinți, poate fi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este. Sunt multi care au ucis sau s-au sinucis din dragoste.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Faptul că niște idioți s-au sinucis "din dragoste" nu înseamnă că au făcut-o pentru că "doare".

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Dar care ar fi motivul? Satisfacerea de a provoca durere partenerului/partenerei in urma tragediei?

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, evident că nu.
Motivul e prostia, simplu.

| FrateleAndrei a răspuns:

Nu te teme.Nu muşcă.

| nedeea86 a răspuns:

laughing nu, deloc. Asa ca nu iti mai fa ganduri negre.