| xDxDxDxDxD a întrebat:

Dupa ce criterii se face admiterea la facultate?

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Depinde de facultate. Din pacate, IQ nu are nicio importanta la admitere, desi n-ar strica.

| antimulte a răspuns:

Media anilor de liceu, Nota de la Bac, Examen de admitere.
Una sau mai multe din cele de mai sus, in proportii diferite, in functie de fiecare facultate, nu la toate e la fel.

| xDxDxDxDxD explică (pentru antimulte):

Sa inteleg ca profilul nu conteaza asa mult?

| Madayna a răspuns:

Fiecare facultate are criteriile ei de admitere. La unele trebuie sa ai doar bacul luat, la altele trebuie examen sau interviu.

| alex19051988 a răspuns:

Depinde de profil si facultate in parte deoarece la unele se ia dupa media de la bacalaureat, iar la altele trebuie sa examen de admitere la facultate si se ia doar dupa media care o iei la examen in ordine descrescatoare de la mare la mic.

| Maria2466 a răspuns:

Depinde de facultate, unele cer examen de admitere unele nu