| Cleo_9280 a întrebat:

E adevarat ca romanii urasc moldovenii(daca da, de ce?)?

3 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Urzi23 A raspuns cu intelepciune :

Nu pricep cum pot sa urasca Romanii pe Romani? Indiferent ca sunt in Romania sau R Moldova.Mai sunt si netrebnici care nu au dat pe la istorie dar aceia sunt ff putini.

| vreau1alint a răspuns:

E invers pentru ca s-au considerat abamdonati de Romania in sine iar cand s-au unit cu noi poporul roman a fost foarte rece cu ei pentru ca vocabularul lor s-a schimbat si i-am considerat straini. Dar nu toti sunt asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey!
Nu, nu ii uram ci doar pe cei care sunt rasisti cu noi, aaa si ne deranjeaza cei care spun ca romana si moldoveneasca sunt doua limbi diferite ca si cum romana e o limba a prostiilor.( molodveneasca de fapt e tot romana, nu o sa gasesti nicaieri dictionar de moldoveneasca- romana, fiindca moldoveneasca e romanawinking )