| Hyacinth a întrebat:

De ce urasc romanii moldovenii?

14 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Probabil d-aia că se dau români DOAR să ia pașaport românesc că in rest, îi doare in cot de românica

| Fatamuntilor a răspuns:

Care moldoveni, si care romani?

| gabicoo a răspuns:

Pentru ca la ei bautura e mult mai ieftină ca la noi!
laughing

| Lukasssz a răspuns:

Pentru ca sunt niste hoti si betivi.

| Werrich a răspuns:

Cei care urasc moldovenii nu sunt romani. Moldovenii sunt români.
https://www.g4media.ro/......mania.html

| Apokales a răspuns:

Pentru ca sunt saraci. Moldova este cea mai saraca regiune, ceea ce inseamna ca sunt si cei mai rai, prosti si imorali oameni din Romania.

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns (pentru Apokales):

De cand face Republica Moldova parte din Romania?

| Apokales a răspuns (pentru NeverGonnaLetYouDown):

Nu a zis nimeni ca se refera la Republica, plus ca nici aia nu fac abatere de la regula. Asa ca ce voiai sa spui cu asta?

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns (pentru Apokales):

Eu am presupus ca se referea la aia din R.M., deoarece intrebare era despre doua natii diferite, "romanii " si " moldovenii"... iar din cate stiu eu, cei din zona moldovei sunt considerati tot romani :/

| Apokales a răspuns (pentru NeverGonnaLetYouDown):

Eu tot romani ii consider si pe aia, insa sunt prosti, dar sunt prostii nostri laughing.

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns (pentru Apokales):

Bravo coe, bine ca esti tu mai destept ca ei rolling eyes

| Apokales a răspuns (pentru NeverGonnaLetYouDown):

Era o gluma.
Nu este vorba de asta, doar ca sunt mai saraci. Guvernul nu a investit deloc in zona aceea. O educatie slaba inseamna prostie, iar asta inseamna ca nu distingi binele de rau, si asta duce la imoralitate. Se leaga intre ele: saracie-lipsa educatiei-imoralitate.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Să înțeleg că moldovenii nu sunt tot români?

| goguPatent a răspuns (pentru Niciunnumedeutilizator):

Nici macar ei nu se considera romani. De ce i-am considera noi?