| anonim_4396 a întrebat:

E cineva cu chef de vorba pe aici? Sau sunt singurul care se simte plictisit?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cum mai e in iad?

| Henrypericolpublic a răspuns (pentru RAY):

Și eu tot la lucifer și iad mi-a venit ideea când am văzut numele.

| VictorJulien a răspuns (pentru RAY):

Cald,uneori cazanul meu se mai umple cu cate un prieten nou.

| VictorJulien a răspuns (pentru Henrypericolpublic):

Nu chiar, daca e sa o luam putin biblic Lucifer reprezinta lumina si frumosul, dupa ce a devenit Satana s-a schimbat in uratenie si intuneric.Bine asta nu putem stii sigur ca nu l-a vazut nimeni.

| Henrypericolpublic a răspuns (pentru VictorJulien):

Adevărat ce spui.

| RAY a răspuns (pentru Henrypericolpublic):

De fapt asa era numit iisus in primele secole

| Steregoi a răspuns:

Cauta-L pe Dumnezeu.

| Henrypericolpublic a răspuns:

Salut! De unde te-ai inspirat de nume.Cumva de la lucifer îngerul?

| VictorJulien a răspuns (pentru Henrypericolpublic):

De fapt din latina, limba latina ii spune Lucifereum, iar limba romana Lucifer.