| anonim_4396 a întrebat:

E greu sa mergi pe patine?laughing In curand voi merge la patinoar si nu vreau sa cad din 10 in 10 secundelaughing. (Stiu sa merg pe role)

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca te descurci cu rolele nici cu patinele n-o sa-ti fie prea greu. Incearca sa mergi mai incet la inceput, eventual stai pe langa margine sa te apuci daca e ceva.

| J0B0MAT a răspuns:

E foarte greu.Dar daca zici ca mergi pe role, cred ca o sa te descurci usor usor si pe patine.

| Anonimuserr a răspuns:

Da este greu. Chiar este greu. Dar dacă vei învăța și vei exersa mereu îți va fi ușor.
E cam la fel ca atunci când mergi cu role.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu merg pe role şi merg şi pe patine.
Nu e chiar acelaşi lucru cu echilibrul, o să-ţi fie greu dacă îţi închiriezi patine de acolo, deoarece nu sunt comode, şi sunt deja formate pe zecile de picioare prin care au trecut, în fine.
Pe gheaţă o să te simţi puţin ciudat, o să-ţi alunece picioarele rău, să faci paşi mici până te înveţi cu echilibrul şi cu felul cum alunecă gheaţă, restul pot să-l dobândeşti doar prin exerciţiu.
Eu în 5 minute m-am obişnuit, nu o să fie greu.
Oricum dacă nu te descurci ar trebui să-ţi dea suport din ăla până înveţi.

| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns:

Daca stii cu rolele o sa stii si cu patinele, nu e diferenta mare

| TheBunny a răspuns:

Greu nu cred că e dar am încercat și eu odata și nu prea mi-a iesit. La inceput sa stai la margine și să te ți. Dacă ști să mergi pe role n-ar trebui să îți fie greu, dar totuși mergi pe margine la inceput pentru siguranța ta.