| Feri5 a întrebat:

E ok ca barbatii sa poarte pantofi eleganti la blugi? Mereu vad asta si ma intreb...

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu mi se pare prea ok, adica blugi sunt blugi si nu consider ca prea merge.
Poate mocasini, dar mie una mi se par urati.

| Frank51 a răspuns:

Merge dar contează ce tip de blugi. Există pantaloni care seamănă cu blugii dar au alta textură și stau altfel pe corp, la ăia merg pantofii eleganți, la blugii rupți sau foarte lăsați nu merg.

| Werrich a răspuns:

Este ok sa poarte pantofi eleganti la blugi, se numeste tinuta semi-formala.

| Legion7X a răspuns:

Da, merge cu blugi clasici. Dar nu prea stă bine cu blugi rupți. Pantoful este un stil mai rafinat, cu blugi rupți arăți ca un zdrențuit atacat de pume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rareori. La blugii rupți CLAR nu. Poate la ceva închis la culoare de o țesătură potrivită. Dar pantofii cel mai bine merg cu pantalonii de stofă.

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Da. Gusturile nu se discută. Excepție fac babele și moșii rămași ancorați cu mintea în trecut.