| anonim5491 a întrebat:

E potrivit sa ii dau cadou de craciun un portofel?(pentru el)

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, gestul contează nu e neaparat să fie cu bani, dacă lui îi place va aprecia gestul, dar măcar portofelul să fie de calitate, din piele eventual.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Nu. Doar in cazul in care ar fi un portofel de marca eventual personalizat. Daca nu, opteaza mai bine pentru un rucsac/diplomat/geanta etc.

In primul rand astfel de cadouri sunt relativ personale, ca si parfumurile si mai ales sapunurile etc. Daca nu cunosti bine persoana in cauza si ma refer aici la a fi un membru de familie e bine sa nu faci astfel de cadouri. In primul rand cel mai probabil nu ii stii comportamentul in ce priveste utilizarea unui portofel, Risti sa-i dai un portofel care nu i se potriveste - n-are suficiente compartimente de carduri sau are prea multe sau le are dispuse intr-un mod care nu-i va placea.

| William a răspuns:

Daca e gol nu.

| kar1GaNNN a răspuns:

De ce nu?
Ar fi un cadou frumos, ii ami canti si o colinda si gata!

| MskDesign a răspuns:

Da!
Sa-i pui si ceva bani in el, macar ca au valoare simbolica.

| anonim5491 explică (pentru MskDesign):

Sa pun bani in el?

| MskDesign a răspuns (pentru anonim5491):

Da

| PeFuga a răspuns:

Daca are nevoie de asa ceva, nu vad de ce nu! Dar sa fie de calitate sau sa fie un model care i se potriveste (uita-te la ce portofel are acum si ia-i ceva asemanator: din piele, din panza, cu modele colorate etc)