| madalinamihaela a întrebat:

Este adevarat ca exista o ambulanta neagra care fura copii de pe strada si le ia organele?

44 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu cred asa ceva.

| znstr a răspuns:

Cica ambulanta aia 'fura' copii si batrani,dar pe ambulanta scrie PRELEVARI organe,nu furt de organe. Te-ai gandit ca poate e o ambulanta 'speciala' care ia organele prelevate de la anumiti oameni din Spitale,si le transporta in alte zone?
Ori asta,ori soferul de pe ambulanta a avut bani sa-si tuneze duba si a bagat si zvonu asta,cum ca acolo fura organele copiilor.
Daca e asa, sper sa o vad si eu prin Bucuresti, eventual sa-i fac o poza. Eu una nu cred in asa ceva si in reportajele alea date pe net. :d

| Laura a răspuns:

Ce v-a apucat pe toți?laughing

Alte răspunsuri
| bby a răspuns:

Nu exista big grin sunt doar glume sau povestii ia-o cum vreiwinking

Alte răspunsuri
| koko a răspuns:

Nup nu e adevarat...chestia asta cu ambulanta neagra e veche si o folosesc astia pe mess si trim massuri...nu e decat o gluma proasta

Alte răspunsuri
| Rooobi a răspuns:

Si eu am auzit de prostia asta si "cica" ar fi fost si la mine in oras anul trecut...
era mare isterie cu chestia asta. prima data cand am auzit eram pe terenu de fotbal si mi-au zis unii ba hai ca mai jucam un meci si plecam ca peste o ora se intuneca si ne este frica de ambulanta care fura organe. cand am auzit nu mai puteam de ras, dupa care mi-au zis niste prietenii ca cica e adevarat si ei au auzit. vreo luna a tinut chestia asta s-a auzit vreo cateva cazuri.seara sincer dupa ce se intuneca imi era frica si mie sa ies... dupa cateva lunii a inceput sa se auda ca a fost vrajeala nimic n-a fost adevarat... am inteles pana la urma ca treaba asta chiar ar fi adevarata dar in Germania si niste persoane care n-aveau ce face pe net au raspandit zvonu in versiunea romaneasca, iar cum e la noi din vorba in vorba fiecare mai infloreste.
fiecare crede ce vrea eu unu am crezut dar acum mi se pare o prostie dar totusi ciudat ca a reaparut pe net povestea...

| 99maria a răspuns:

Buna. Nici eu nu credeam si nici nu vreau sa cred pentru ca mi-e frica dar acum nu mai ies din casa fara cineva, pentru ca la mine in oras s-au furat vreo 3 fete si nu am crezut pana cand nu s-a furat azi (23.11.2012) o fetita de la gradinita care e langa scoala mea. eu nu vreau sa sperii pe nimeni doar vreau sa fii foarte atenta.

| delia12isa a răspuns:

Nu exista nici o ambulanta.Dar o fata din scoala la noi si cu alta fata au fost gasite sub un pot fara organe si cu un plic in gura pe care scria"vam lasat bani pentru imormantare Condoleante"

| alexgaga123 a răspuns:

Da este in orasul meu...sunt inspaimantat o colega de-a mea a vazut capul prieteni sale taiat fara copr aseara la ora 2 in orasul Valeni Piatra Neamt

| Beiib a răspuns:

Numai aberati. Nu exista asa ceva. Ca sa se potriveasca un organ trebuie sa fie de la cineva de 21-35 ani. Plus trebuie sa se faca analize care dureaza mai mult de o saptamana iar un organ e in viata numai cateva ore. E un film exact despre asa ceva. E cu totul o scorneala pornita de la "destepti" si continuata de televiziunile care vor rating. Politia a anuntat oficial ca nu e nimic real doar o prostie. Si daca ar exista ar fi fost prinsi demult. Fotogafiati si toate astea.

| Julia05 a răspuns:

Nu stiu sigur ce sa zic dar am auzit de la niste colege ca s-au intamplat astfel de cazuri si in oras la mine dar politia sau nu stiu mai cine nu o zis nimic de niciun cadavru fara organe..Acum nu stiu...E o faza:o fata a fost rugata de taica-su sa coboare sa ia o paine, si cand s-a intors, era aproape sa intre in bloc, langa ea erau doua fete care se plimbau si deodata au aparut doi tipi, le-au pus mana la gura si le-au tras intr-o masina iar tipa cu painea a vazut tot scenariu si nu a patit nimic.Nu prea stiu ce sa zic. Aveti grija totusi noaptea; nu or exista traficantii astia dar mia sunt si alti nebuni.Stiu ca povestea asta a fost de acum ceva ani dar se pare ca a revenit nu stiu cum.Succes pe mai departe! Peace!

| balasacrystyan a răspuns:

Hei ni mai ziceti ca nu e adevarat la mine la tara azi-naopte au fost gasiti 3 copii fara organe cu 200 de miliane langa ei erau 2 baieti in varsta de 13 si 14 ani si o fata de 16.Deci eu cred ca este adevarat parerea mea

| Nickk a răspuns:

O sa crezi ca sunt nebun dar... DA este adevarat si vb foarte serios nu mint am fost acolo cand am vazut o fata de la mine din sat lasata pe o banca de la marginea satului fara organe in ea era pur si simplu GOALA straight face mai mult de 5 secunde nu am putut sa ma uit la ea cred ca iti imaginezi ca era ingrozitor. Povestea este socanta. Cu o zi in urma de aceasta fapta o fata in varsta de 17 ani a sunat la 112 pentru ca se lovise la picior iar in timp ce a sunat acele persoane traficante de organe AU INTERCEPTAT apelul si au auzit locul destinatiei si in loc sa vina adevarati medici au venit ei mai repede iar fata a iesit inaintea lor pentru ca nu stiau unde locuieste fata iar in momentul acela o femeie a zis ca a vazut fata cand a intrat in masina lor si AU DUSO SUB UN POD iar in acea zi nu sa mai stiut nimic de fata, in ziua urmatoare dimineata fata a fost gasita cum tiam mai zis pe o banca fara organe, in mana avea 10000 de lei si un bilet pentru ce semnificau bani (pentru inmormantare). Nu stiu cati ma veti crede sau nu dar eu spun ce am vazut si ce am auzit, si chiar daca altcineva iti garanteaza cu nu exista asa ceva fi PREGATITA MEREU. Iti multumesc ca mai ascultat si nu iti face griji eu cred ca vor fi prinsi repede tongue

| alexgaga123 a răspuns (pentru Nickk):

Stiu cum e colega mea cu mine ne-am vazut prietenul fara cap in fata scoli!

| yome2011 a răspuns:

Da! este adevarat!

| Sweemp a răspuns:

Era sa imi fure mie un alt organlaughing frate am crezut in povestea asta ca cica la mine pe strada s-a furat un copil in fine mi-a zis mama era in cantonament, nu e adevarat!

| olimpus_7146 a răspuns:

Nu stiu daca in Romania, dar asa ceva exista, ce urmeaza sa povestesc este absolut real. Detin o firma un Bulgaria (Varna) iar pe 27 mai trebuia sa ma intalnesc cu contabilul. Am incercat sa dau de el dar nimic, dupa 4 zile era dubios, am reusit sa ii contactez familia aflad astfel ca el este in spital deoarece i-a fost furat un rinichi. Cum s-a intamplat totul: a oprit la o benzinarie sa alimenteze si a fost prins de cineva si bagat intr-o masina de tip microbus, nu isi aminteste in rest nimic. Cert e ca a fost gasit intr-o camera de hotel, in cada, cusut pe spate de o menajera. Acum nu stiu ce sa spun... oricum nu cred ca fura copii deoarece nu ai ce sa faci cu un ficat de 12 ani. Suspect este un doctor indian care se pare ca ar fi facut 500 de transplaturi de rinichi furati.

| Oannaxd13 a răspuns:

Da. La noi in Tg-jiu s-a intamplat acest lucru! funda?

| Tataglia a răspuns:

Eu cred ca este adevarat si eu sunt din Piatra Neamt si aseara (ierinoapte)2 fete au fost omorate furate organele si lasate la marginea unui pod cu 200 euro in gura. e foarte adevarat s-a dat si la stiri am sa revin cu link-ul

| Stephanya a răspuns (pentru Tataglia):

Si eu am auzit azi ca a mai fost rapita o fata de la Hogas.

| Stefania_Andreaa_1984 a răspuns (pentru Stephanya):

Si chiar credeti asa ceva

| alexgaga123 a răspuns (pentru Tataglia):

Si eu sunt din piattra neamt si fetele alea 2 erau prietene cu mine si cu colega mea am ramas mut vazandui capul si corpul transhat

| Raul_7425 a răspuns:

Acesta este doar un mit urban baza pe filmele riot in Romania inca nu sau gasit copii disparuti doar in Germania dispar copii in fiecare zi dimineata cand ma duc la munca trec 2 masini albe o ambulanta si in spate iar 2 alebe dar nu cred ca exista deoarece sunt unele companii care au ambulante private sau spitale si masinile albe sunt de la o firma 100%100 daca ai copii ii poti lasa afara pana la ora 20 30 dupa 20 vin tot felul de betivi din baruri si e periculos

| monafilip2001 a răspuns:

Https://www.facebook.com/......1475057187 poze facute aseara 24.09 2016. zona o cunosc este in spatele scolii unde invata fata mea.

| maxbet3000 a răspuns:

E o pacaleala si la mine in Slatina a ajuns zvonu si la mine in orasi se zice ca s-au gasit copii dar am un prieten de familie politist si nu e adevarat

| Andrey_Andrei_1995 a răspuns:

Da exista cu adevart aceasta ambulanta sunt din piatra neamt si in 2 luni sau intamplat 5 cazuri de acest gen ia copii de pe strada, ii omoara si le fura organele si ii aduce inpoi de unde i-a luat si le mai si pune in buzunar cate 200 de euro pentru inmormantare. Nu glumesc cu aceste cuvinte scrise.

| Stephanya a răspuns (pentru Andrey_Andrei_1995):

Pe o parte si eu cred, aproape tot orasul stie, multi vorbesc in scoli sau licee, am auzit aceiasi poveste de vreo 3 ori de la persoane diferite.

| alexgaga123 a răspuns (pentru Stephanya):

Si eu sunt din PN si merg la scoala nr 2 si este adevarat colega mea si cu prietena ei au fost omorate si lasate fara organe! inca mi-a ramas imaginea tiparita in minte

| Andrey_Andrei_1995 a răspuns:

Nu sunt zvonuri este adevarat ce-a ce ati spus mai sus, s-a intamplat si in piatra neamt la un liceu "Dimintrie Leonida" doua fete au fost rapite si le-au fost furate organele, iar dupa ce le-au furat organele le-au lasat sub un pod cu 200 de euro in buzunare pentru inmormantare, iar politia nu face nimic

| Stefania_Andreaa_1984 a răspuns:

Nu cred ca la mine in oras nu am auzit de asa ceva

| Adela005 a răspuns:

Se zice ca ii loveste cu masina si se prefac ca ii duc la spital dar de fatp in dubita se intampla ceva straniu: ii omoara si le iau organele

| DeeJayMT97 a răspuns:

Buna. Nu, nu este nici o ambulanta happy. Sunt la Cartianu (chimie) si tot se spunea ca se plimba dimineata devreme si seara. Prostii...nu trebuie luat tot ce se aude in considerare. + ca se spunea ca au fost luate fete de la mine din liceu..nu a fost nimic. happy Asa ca stai calma, poti sa mergi libera pe strazi! happy