| SupradozaDeViseXD a întrebat:

Se zice ca acum la marginea slatinei jud olt este duba neagra sau ambulanta neagra care fura copii sa le ia organele si le vand pe piata neagra in germania. La mine in zona sunt mai multe licee si toti vorbesc despre cateva fete care au fost luate pe sus de o astfel de duba. Am mai auzit ca au fost gasite cadavre transate in oras... unii spun ca au fost si martori la rapiri... E adevarat. Pe net n-am gasit nimic concret. Decat o poveste ca asta care s-a intamplat acum cativa ani cand eram mica, dar nu in slatina. Acum apar pe net articole cu intamplari de genu dar nu am gasit nimic cu slatina.
Exista duba neagra?
Daca este, se afla in slatina, olt?
Plz dati-mi niste articole sau cv. Astept raspunsuri...
P. S. Scz de categorie dar n-am stiut unde sa pun intrebarea

22 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Tu nu ai aflat ca povestea asta a fost inventata ca copii sa nu mai stea pana tarziu afara?

| MMihai a răspuns:

Nu știu ce să îți zic, la modul serios.

Este bine să fii foarte vigilentă, dar fără să se vadă, că ești speriată.

Chiar dacă este așa, autoritățile nu ar recunoaște, ca să nu stârnească panică, în populație.

Când eram mic se zvonea că bandiți, veniți din țări capitaliste, fură copii să le ia sângele.

Nu m-a furat nimeni.

L-am întrebat pe tata, cum de nu i-au prins, nici miliția, și nici securitatea, că ăștia pentru ce dracu, iau bani?

Tata mi-a recomandat, să fiu foarte vigilent.

Am discutat cu tatăl altui copil, problema " hoților de copii", și el a spus că nu știe de așa ceva,„„ dar că dacă este așa, nu vor spune nimic, ca să nu facă panică, în populație,"" și mi-a recomandat și mie și fiului lui, să fim vigilenți.

| Trinitas a răspuns:

Duba neagra nu exista, dar trebuie sa ai mare grija la duba visinie a lui Pedobear.

http://www.fairfaxunderground.com/......m/file.php

| IMC90 a răspuns (pentru Trinitas):

Mda, e bai mare laughing

| Maidanezul a răspuns:

Ai tras un joint ceva? Poate prea mult metin si filme de groaza

| SupradozaDeViseXD explică (pentru Maidanezul):

Nu ma uit la filme de groaza...

| Maidanezul a răspuns (pentru SupradozaDeViseXD):

Mare este gradina lui Dumnezeu pai politia de ce nu ii prinde,ca joaca metin,Sa ia tactu cu vecinii bitele si sa ii lase lati ca duba stii unde este, dar sa nu fie niste amariti de la Pompe funebre care muncesc sa cistige un ban cinstit si ei.Se aleg aia batuti mar de pomana, vezi ca au si un cioclu ala este cel mai prapadit.Sunteti niste primitivi, rid aia in comuna la bunicul (Potcoava) cica niste fraieri au bagat groaza in Slatina.Ca daca era la ei in comuna ii casapeau cu maciucile aia mici si dadeau drumul la ciini sa ii prinda, Cei mari doar se uitau si asmutau ciinii pe aia cu duba neagra si legau duba de caruta si o dadeau la fier vechi si pe aia ii dadeau prin catran si goleau pernele de fulgi pe ei. apoi luau biciul si ii altoiau pe spate sa dansesze Calusul cu fulgii pe ei

| Maidanezul a răspuns:

Te credeam tractorist invatat cu miristea dar vad ca esti abia la stadiul de tricicleta.Du-te la trivia nu mai vorbi prostii pe aici.Copil rau si neascultator ce esti si sa nu te mai bagi in gura oamenilor mari. stiu si eu Slatina am stat sus la turci pa

| Maidanezul a răspuns:

@MossaNo13 Si ala care a pus intrebarea, daca eu iti spun ca este un grasan numit mos hapciun care sta la colt in slatina si are o maceta de 2 metri si stiuletele de 20 cm, si ala mananca virgine si virgini, tu ma crezi?
@Maidanezul bre ai baut gaz, unde in slatina pe stinga sau dr

| ShowTim3 a răspuns:

laughing Duba neagra era si la mine cand eram la 10 ani si nu mi-a furat nimeni organul.
Nu exista asa ceva laughing ala e subiect pentru Dan Diaconescu.
Vorba maidanezului, nu mai combina jointul cu filmul de groaza.

| DreamAutopsy a răspuns:

Chiar mai crezi în povești pe care ți le zicea mămica ca să nu te duci pe drumuri să fumezi laughing
Se pare că unii n-au depășit etapa asta.
Sunt doar invenții!

| bendis92 a răspuns:

Nu te lua dupa zvonistica asta, nu stiu care scopul acestei panicii cauzate, dar nu le baga in seama, nu ti se par cam prea desprinse din filme, acum pe bune?

| MaryIngerPazitor a răspuns:

Stai linistita, nu te speria, eu am 10 ani si nimeni nu a vrut sa ma fure.Totusi,nu spune prea multe informatii strainilor, ca masura de precautie.:*

| SupradozaDeViseXD explică:

Toata lumea vb despre asta. Daca e o minciuna unde sunt fetele disparute? Si alea transate prin oras? Iar langa blocul meu e un orifelinat si mama celei mai bune prietene lucreaza acolo si ieri a venit politia acolo si le-a zis alora de la orfelinat sa nu mai stea noaptea printre blocuri pentru ca sunt aia cu duba.
Ca sa stiti nu joc metin.

| SupradozaDeViseXD explică:

Mda...Neseriosilor, luati la misto un om care a pus o intrebare cat se poate de serioasa rolling on the floor) Nea, probabil si eu as fi ras daca nu ar fi fost intrebarea mea laughing) (in momentul ala mi se parea cat se poate de adevarata povestea avand in vedere ca tot orasul vb despre ea rolling on the floor )
Am aflat la cateva luni dupa ce am pus intrebarea, ca de fapt aceasta "panica" din Slatina a fost pornita de pe net de cine stie ce "destept" fara ocupatie.

| Crazyfish a răspuns:

Daca era roz sau mov, mai erai asa panicata?

| MrSaxoBeat_8951 a răspuns:

7 cai frumosi

| andreeatobiy a răspuns:

Heii eu am 11 ani da e adevarat dar asta a fost acum 8 ani si nu ai de ce sa te speri si eu cand aveam 10 ani am fost la un magazin care era la cativa pasi de mine si toti vanzatorii si vanzatoarele spuneau ca acum 10 minute s-a omorat o fata si ce e intinsa pe pod eu am intrebat politia si a spus ca nu e adevarat ca asta a fost acum 7 ani si oamenii au inventat povestea ca copii sa nu mai stea afara toata vacanta si ai grija la o duba alba ca intr-o zi eram pe strada cu prietenii si o duba alba s-a oprit si era un doctor si ne-a spus sa mergem cu el in olt noi am spus ca nu dar a venit cu injectia spre noi aveam noroc ca eram cea mai in spate pe scari dar chiar atunci a venit bunica unui baiat si mama lui si omul a fugit... P.S era seara

| ZzBbiIbBoO a răspuns:

Nici eu nu stiu exact dar totusi se avoneste ca "Duba neagra" este in orasul meu, si tind sa cred ca ar fi adevarat. Pe un cam s-a gasit in urma cu o saptamana cadavrul unui copil de 7 ani, fara organe, o fata a disparut, tot aceeasi perioada, iar aseara 2 barbati au coborat dintr-o duba, de culoare neagra si au oprit o fata intreband-o daca fumeaza si desigur raspunsul a fost "nu" apoi au inceput sa alegre dupa ea insa a intrat intr-un magazin. Am toate motivele sa cred in asa ceva...

| cassian a răspuns:

Sincer nu te speria eu am 11 ani chiar acum am vazut la tv

| Andreicretzy a răspuns:

Chestia asta cu dubele negre si oamenii astea care iau organele sunt niste porcarii.adica pe bune nu suntem in saw 5

| Andreicretzy a răspuns:

Si daca ar fi asa, de ce acele dube sunt negre? De ce nu sunt verzi sau move sau portocali?