| Dizzydizz a întrebat:

Este adevarat ca sufletul mortului bea apa din cana agatata sus, la usa camerei unde sta pentru ultimele zile?

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Se numeste evaporare si este un proces prin care apa se transforma in vapori. Pune un pahar cu apa iarna ca sa vezi cum mortul stramba din nas si iti lasa paharul inghetat, eventual spart in functie de numarul gradelor cu minus

| Floreenofficial a răspuns:

Da.cica e adevarata si faza cu zaharu, ca am auzit ca pui zahar in ceva la geam si vine si ti-l mananca. laughing

| gigiro a răspuns:

Se poate, dar eu cred mai mult in evaporarea apei.

| Helvete a răspuns:

Eeh, daoh go on. Am mai auzit chestia asta, dar din moment ce sta mai multe zile apa acolo, inseamna ca se evapora. Deci nu bea mortu'.