| CristiB93 a întrebat:

Este important sa iti pese de ceea ce cred ceilalti despre tine sau ar trebui sa-i ignori fara sa iti pese?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lasa animalul cu chef de foame nu arunca carnea.

| mona a răspuns:

Este mai important sa-i ignori fara sa iti pese

| OnuOnulică a răspuns:

Depinde happy
Amandoua.
Dar lumea in ziua de azi vorbeste prea multe fara rost!

| zurick a răspuns:

Important este ca tie sa-ti pese doar ce crezi tu despre tine pentru ca daca iti va pasa de ce zic altii, vei incerca sa le faci pe plac si sa te schimbi si din propria experienta iti spun sa nu te schimbi pentru nimeni in lume
Pa, pa.

| KristalPop a răspuns:

Este important să îţi pese deoarece nu trăieşti izolat, trăieşti totuşi într-o comunitate.
Este doar părerea mea.

| AℓℓeAℓℓexa a răspuns:

Ar trebuii sa ii igori fara sa iti pese deloc, ceea cecrezi tu conteaza happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie să nu-ţi pese.

| neca a răspuns:

Cred ca nu e important ce cred alti despre tine atata timp cat nu-ti face nicio problema
un avantaj e ca nu trebuie sa te comformezi cu nimeni

| HDeNiSaR a răspuns:

Nu ştiu acum ceva timp spuneam că nu mi-ar păsa dar nu ştiu poate că am unele defecte( şi chiar am) de care nu-mi dau seama - şi e bine ca cineva să mă atenționeze!

| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Nu..gura lumii trebuie sa fie ultima grija a ta
eu am o vorba "cine nu ma poate inghitii sa ma suga"

| simo102 a răspuns:

Eu una as zice sa nu ii bagi in seama, iti pasa ca e unprieten apropiat este ok dsr nu il crede, ori cine poate minti. exemplu:"ii spun baiatului de care imi place ca sunt urata, si el zice ca nu ca sunt frumoasa" dar eu tot nu cred, uni iti spun lucri frumoase din simpatie sau sa nu te simti prost si alti iti zic lucruri urate din invidie sau ca nu te suporta.parerea mea sa nu prea iti pese

| CristiB93 explică (pentru simo102):

Da pai asta e ideea, la persoanele apropiate ma refer, nu la ceilalti, cred ca la nimeni nu-i pasa ce zice o persoana straina de el, ci prietenii familia. etc Eu m-ai simtii foarte prost sa stiu ca o persoana importanta ma-ar vorbii de rau, adica eu incerc sa multimesc pe toata lumea. Mai bine sufar eu decat sa las pe altul sa faca asta.

| NoThanks a răspuns:

Pai daca le arati ca iti pasa, iti dai seama ca le dai apa la moara. Cel mai bine e sa pari total nepasator, chiar daca nu este asa. Ignoranta doare cel mai tarewinking