| Razvan500Raz500Razvan a întrebat:

Este ok ca un baiat sa se penseze sau sa fie cat mai masculin?

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E ok, pentru ca parul o mai ia razna uneori. Monosprancenele ori tufele cu fire de 5cm deasupra ochilor nu sunt masculine, sunt maimutaresti.
Masculul perfect se ingrijeste destul de mult in societatea actuala, si nu ma refer la epilatii pe picioare, care poarta haine mulate, ci la aia cu adevarat masculini, duri. Nu arati asa dupa ce ai baut 16 beri, ai dormit 3 ore si te-ai spalat pe fata.

| Drimmero a răspuns:

Acolo sa-ti aranjezi cat de cat sprancenele sa nu fie una singura e ok, daca deja ai semnul Nike ai dat-o in alte extreme/

| Celcestietot a răspuns:

Sa nu o spunem intr-un anumit fel, ci este necesar sa arate bine, dar sa se recunoasca si trasaturile masculine.

| alina2k18 a răspuns:

Daca are mono spranceana e ok sa penseze cat de cat acolo intre ele.
Daca are sprancenele extra groase si stufoase cu firele in toate directiile e ok sa le stilizeze putin dar pe un stil masculin nu care duce spre feminin, e o treaba grea astawinking
Daca vorbim de sprancene mega pensate si arcuite deja ma ia voma laughing am vazut un tip cu sprancenele mega stilizate dar super, mai bine ca mine laughing ele erau marfa dar nu pentru un baiat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dar sa arate masculin sa nu fie prea subțiri

| Felissa13Eden a răspuns:

Penseaza-te intre sprancene, puiule, nu iti lua si din forma lor.Barbatul trebuie sa fie masculin, dar nu te face feminin faptul ca nu vrei sa stai cu dihorul pe frunte.
Nu va mai epilati pe maini si picioare, ajunge parul de la subrat, nu va mai faceti manichiura si pedichiura, ca nu purtati sandale cu toc si nici nu faceti selfie-uri in oglida sa se vada unghiile cu gel.
Barbatul e frumos masculin si femeia delicata si feminina, nu invers; Fix cum am fost meniti sa fim big grin