| anonim_4396 a întrebat:

E bine ca un baiat sa se penseze? (Nu m-am pensat niciodata, sa incep)?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Are! Un barbat adevarat nu se efemineza prin pensat sau epilat, doar un gay!

43 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E ok cat sa ai totusi inca o forma naturala si masculina, doar asa sa iei cateva fire cat sa nu mai para atat de stufoase si neaparat portiunea dintre sprancene, monospranceana aia e oribila.

| RAY a răspuns:

In mijlocul ochiilor da, dar nu pensatul ca o muiere la un salon

| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti gay, da, de ce nu?

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ce treaba are orientarea sexuala cu pensatul? Generalizezi fara rost

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ce gandire de toata jena. Sa fim seriosi, exista o gramada de sportivi care se epileaza. Dau exemplu culturistii, inotatorii si ciclistii. Suntem totusi aproape de 2019, ar fi cazul sa mai evoluam ca mentalitate, pentru ca au trecut de mult vremurile cand parul definea masculinitatea

| Violleta2022 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Esti gay?
De aia te simti asa stanjenit, ca sa nu spun jignit?

Ideal este sa nu intri in polemici cu alti useri, chiar daca nu-ti place raspunsul lor.
Raspunde celui care pune intrebarea, ori mergi mai departe daca nu stii ce sa raspunzi.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu sunt gay, insa nu-mi convine tampenia asta de mentalitate.

| Violleta2022 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Nu-mi pasa de mentalitatea ta si nu ti-am raspuns tie.
Fiecare avem dreptul sa ne spunem parerea aici!
Nu-ti convine raspunsul meu, te invit sa te abtii de la comentarii sau atacuri la persoana.

| AC4S4 a răspuns (pentru Violleta2022):

Sunteti constienta ca daca un barbat nu se penseaza va avea monospranceana? De fapt, ce barbat? Pe la 16-17 ani deja baiatul poate avea monospranceana daca nu se penseaza.
In viziunea dumneavoastra, toti barbatii normali (heterosexuali) trebuie sa aiba monospranceana?

| Violleta2022 a răspuns (pentru AC4S4):

Nici sotul si nici fii-miu nu se peneseaza si nu au monospranceana, deci generalizarea ta este fara sens.

| AC4S4 a răspuns (pentru Violleta2022):

Unora le creste mai greu parul in acea zona sau nu le creste.

Dar celor mai multi oameni le creste par si intre sprancene. Mie, de exemplu, pe la 15-16 ani incepeau sa mi se uneasca sprancenele.

Am facut o generalizare fara sens, da. Nu tuturor le creste par intre sprancene. Insa, cei mai multi se confrunta cu aceasta "problema" naturala. Deci mai "grava" este generalizarea cum ca toti cei ce se penseaza (isi tin despartite sprancenele) sunt gay.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Are! Un barbat adevarat nu se efemineza prin pensat sau epilat, doar un gay!

| anonimg a răspuns:

Iti poti trage doar acele fire care sunt mai mari, mai urate; adica sa te aranjezi. Dar nimic mai mult.

| Hammurabi a răspuns:

Dacă e necesar, adică dacă ai o formă mai ciudată a sprâncenelor și necesită retușare, de ce nu?
De obicei cei care au sprâncenele împreunate la mijloc, se pensează în mod regulat.

| aXy99 a răspuns:

Daca vrei, penseaza-te. Daca simti nevoia, daca ai o forma urata a sprancenelor sau monospranceana, sigur, penseaza-te. Nu ii mai asculta pe toti incuiatii de pe TPU ca esti gay, cocalar (probabil nici nu stiu ce inseamna) etc. Daca se vor intalni cu tine nici nu vor remarca.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Daca ai monospranceana sau cresc aiurea, dezordonat, da.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu nu e bine un baiat e mai barbatesc si natural daca nu se penseaza de ex Mircea Albulescu.

| Justme1997 a răspuns:

Daca ai monospranceana, da

| alex15ccc a răspuns:

O sa arati gay daca te pensezi

| Uvox a răspuns:

Da, daca este cazul.

| IoanaRoman09 a răspuns:

Cocalar mod on?

| AlexDarius3 a răspuns:

Da, nu văd nimic neînregula.

| DoarAlin a răspuns:

Pe mine sora-mea ma penseaza, altfel acum as avea monospranceana. Este o diferenta dintre a fi barbat, si a fi ingrijit, dintre a fi cocalar, si a fi gay. Da, esti si gay si cocalar daca te pensezi mai rau ca o fata.
Doar pentru ca suntem barbati, nu inseamna ca nu trebuie sa ne ingrijim, sau sa ne purtam ca niste maimute. =))) Ce mentalitate retardata aveti unii...
https://www.youtube.com/watch?v=8h2ms-xAsmo
Definitia unui cocalar.

| Rux2000 a răspuns:

Oarecum. Dar nu ca o fată? te pensezi asa mai natural...

| GrecuMariaaa a răspuns:

Doar daca ai monospranceana, altfel nu!

| blintzz a răspuns:

Frate ii vad pe astia pe aici, daca te pensezi ca baiat esti cocalar, decat sa arati ca o maimuta cu flocii la ochii, mai bine arati * a cocalar * cum spui unii.

| Plato a răspuns (pentru blintzz):

Sa ghicesc, porti si pantaloni care nu-ti acopera gleznele?

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Care-i legatura?

| Plato a răspuns (pentru supadeceapa):

Sunt semnele de cocalar pur-sange.

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Sunt semne de om ingrijit.

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Asta e cocalar: https://imgur.com/a/Y4UKDov

Sprancenele schimba fizionomia fetei, chiar si la barbati. Da-ti mortaciunea jos de deasupra ochilor, sa vezi cum ti se lumineaza fata rolling on the floor.

| Plato a răspuns (pentru supadeceapa):

Sunt mai multe sub-specii de cocalar. N-o sa fac polemica dar, cert e ca daca mergi la salon, te pensezi, iti faci manichiura, poti haine foarte stramte, pantaloni deasupra gleznelor, te epilezi pe maini/picioare/piept, doar barbat nu te numesti.

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Tu din care faci parte?

| Plato a răspuns (pentru supadeceapa):

Haaaahaaahhahha, mdr.

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Poti sa te pensezi fara sa faci toate astea si fara sa-ti faci nike-uri.

| Plato a răspuns (pentru supadeceapa):

Salonul e pentru femei cum armata e pentru barbati. Imi cer scuze, stiu ca sunt invechit, comunist si altele.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru supadeceapa):

Exact. Plus ca nu parul corporal defineste masculinitatea

| Uvox a răspuns (pentru Plato):

Eu nu am făcut armata. Nu am vrut. Si ma mai si pensez cand e cazul.
Am trăit atat fara sa stiu ca sunt cokalar, credeam ca am grija de cum arat. Si țăranca aia de la grădiniță care ma verifica cand eram mic la batista si la unghii sad
Ms ca m-ai luminat.

| Plato a răspuns (pentru Uvox):

Nu cred ca verifica sa fii dat cu oja.

| AC4S4 a răspuns (pentru Plato):

Omul intreaba daca e in regula ca un baiat sa se penseze.
Nu intreaba nimic de salon, manichiura, pantaloni stramti. Sunt de-acord cu tine in privinta lor. Dar e vorba doar de a nu lasa sprancele sa se uneasca. Sau tu le ai unite?

| aXy99 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

De asta au si fetele par pe corp, unele mai mult decat baietii? laughing

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru aXy99):

Din cauza hormonilor

| StilulMasculin a răspuns:

Precum au spus majoritatea poți încerca cât timp nu întreci măsura. Dacă ai monosprânceană atunci e obligatoriu. În rest, dacă mergi la salon trebuie să poți face mici retușuri pentru a înlătura firele rebele și a păstra o formă cât mai naturală. Dacă nu te simți confortabil la salon poți încerca acasă. Cu siguranță vei găsi câteva tutoriale. Trebuie doar să fi atent să nu le faci foarte subțiri.

După îți vei da seama singur dacă vrei să le pensezi sau nu.

Pentru că vrei să faci acest pas nu are nicio legătură cu orientarea sexuală. Mai multe detalii poti gasi aici https://goo.gl/CR5kfk