| Luminitza18 a întrebat:

Este recomandat sa facem gimnastica acasa,la elevi ma refer, in fiecare dimineata, inainte de a merge la scoala? Cat timp si ce fel de exercitii?

6 răspunsuri:
| ToKen a răspuns:

10 km de alergat.
Am facut asta, iar acum fug de probleme ca un profesionist.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu strica cateva minute de gimnastica.
Se incalzeste,deschizi fereastra -intinzi mana spre geam,folosesti bratele.
Iti strangi patul te apleci,seama a tractiuni /genoflectiuni.
Intinzi bratele, cand pui patura, iar folosesti bratele.
Te apleci, iei o hartiuta de jos, iar faci o genoflectiune!
Daca obisnuiesti sa faci asta dimineata, faci gimnastica fara sa vrei.
Cand eram erau eleva se obisnuia sa se faca faca gimnastica toti elevii in pauza mare pe muzica.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Se scrie genuflexiune nu cum ai scris tu.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

rolling on the floor)))))))

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Fatamuntilor):

M-ai dezamagit profund Angycut, prin lipsa ta de cultura generala. Daca nu ai fi repetat si scris identic de 2 ori, as fi considerat ca a fost SCRIS asa dintr-o greseala provocata de graba, dar ai recidivat scriind si a 2-a oara genoflectiuni folosind literele o in loc de u si ct in loc de x. Halal cultura generala. rolling on the floor

| Fatamuntilor a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Multumesc frumos! Venind din partea ta, o iau ca pe un compliment!