| andreea1valentina6768 a întrebat:

Etichetele cu marimi de la papuci, pantaloni si haine in general sunt precise mereu? De exemplu daca am niste addidasi de 45, chiar sunt pe marimea asta sau pot fi mai mici?

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Etichetele sunt precise, doar marimea produsului nu este precis.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă așa scrie, așa e!

| Freya1 a răspuns:

Depinde de calapod la papuci, nu e obligatoriu la toti sa ai aceias marime.
La haine nu stiu, am cam aceias la toate.

| korina99 a răspuns:

Pot exista diferente datorita calapodului (forma incaltamintei)
si te mai poti insela pentru ca scrie marimea in diferite forme
Eu, USA, Mx etc

faci conversia si te lamuresti
https://www.qtransform.com/shoes/ro/transforma/marime-incaltaminte.php