| Chekeres a întrebat:

Marimea L la haine se aplica si la pantaloni? Am pantaloni cu marimi diferite, sunt peste 1.80, nu ma vad purtand doar M sau chiar S cat scrie pe pantalonii astia

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te lua dupa marimi. Marimea L din Romania nu-i tot una cu cea din China sau din Anglia. Am patit-o eu. Incearca sa te controlezi de pe tabelele lor sau dupa altele asemanatoare. https://bit.ly/3Dbh9iy

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca masurile se aplica la toate hainele.
Daca tu ai pantaloni masura S care sunt cei mai mici, inseamna ca esti foarte slab si nu are sens sa cumperi ceva L (foarte largi), ca inoti in ei si arati de parca ai fii imbracat din mila grasilor.
Cumpara numai masura S atat la plovere, tricouri dar si la pantaloni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.dreshnik.ro/barbati-imbracaminte-tabel-de-marimi.html
Tipul de marimi la pantaloni, de asemenea mai gasesti si marimile notate altfel(ex W32-L31) la fel si la femei si barbati :)\
Sper ca te-am ajutat

| 19Mary19 a răspuns:

Mărimile se aplica și la pantaloni dar pot fi și excepții. Spre exemplu, dacă ai soldurile mai late atunci îți va trebui o mărime mai mare. Sau, din contra, dacă ai o talie extrem de îngustă și picioare subțiri, poți purta o mărime mai mica la pantaloni.