| BauBau123456 a întrebat:

Eu luni mă duc la un interviu ca poștaș. Salariul este 2100 de lei+200 de bonuri. Sunt destul de încântat și sper să mă angajeze. Am lucrat ca agent de pază și luam 1500 de lei fară bonuri, deci pentru mine e ceva bine(dacă mă angajează)
Cum pot să devin independent cu salariul ăsta? Am casa mea(cumpărată de părinți, logic), nu am copii, soție. Problema e. că nici nu știu să fac nimic. Dau bani pe multe produse pe bază de cofeină( Hell Coffe, ZuZu Frappe, Irish Cappucino) și-asta în fiecare zi plus 1-2 cafele pe care le beau acasă. Fără atăta cafea abia pot să mă ridic din pat.

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Ca postas, depinde de sectorul pe care il vei primi dar poti scoate si dublu salariului. De la pensii in special oamenii iti mai lasa cate 5 - 10 lei si se aduna.
In primul rand renunta la cheltuielile inutile, fa-ti mai multa cafea acasa daca ai nevoie, ia un termos cu tine, gasesti tu o solutie.

| BauBau123456 explică (pentru Dismally):

Mulțumesc! O să mă abțin de la prostiile astea.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La problemele tale psihice pe care spui ca le ai de peste 2 ani, ar trebui sa elimini in totalitatea cafeaua si cofeina, fiindca excita urat sistemul nervos si in loc sa te faci bine, boala se agraveaza.