| anonim_4396 a întrebat:

Exista o legatura intre anxietate si dependenta?
Intreb pentru un prieten care e dependent de pornache si e anxios.
Deseori persoanele dependente suferă de anxietate, depresie majoră și/sau tulburări alimentare, asta observ.

Răspuns Câştigător
| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

Dependența de pornografie happy ca și celelalte dependențe (fumat, droguri, alcool) este de tip psihiatrică. big grin Trebuie să ia tratament și medicamente dacă vrea să scape și de anxietate, care netratată, poate duce la alte tulburări mai grave. happy

Alprazolam, ar trebui să-i prescrie pentru anxietate, dar depinde de psihiatru. big grin

Am auzit că sunt medicamente care pot controla dependența, atunci când voința nu mai are putere.winking

Spre exemplu olanzapina, este un anti-psihotic, care blochează receptorii de dopamină și serotonină. big grin

Sănătate! happy

| anonim_4396 explică (pentru 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90):

Sau sa ia o gura in Natura.
Eu stiu multi care s-au vindecat de anxietate doar scapand de dependente.
Eu am scapat tot asa dupa ce am fost mult timp dependent de social media.

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci să-l ajute natura să scape de dependență!winking

| anonim_4396 explică (pentru 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90):

Pai da, ca acolo e viata, in alta parte e moarte, e doar toxic.

37 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Nu exista legatura, anxietatea apare datorita unei chimii defecte in creier, si va apare in viata la un moment dat, sau e posibil sa apara la o persoana cu traume psihologice, fara absolut nici o leg cu sexul, din contra, cand apare, nu mai ai pofta mai deloc de sex in cele mai multe cazuri, si anxietatea tot va exista pana nu va fi tratata cumva.

Iar daca exista trebuie sa-mi explici tu cu logica ta legatura, nu ce ai citit!

Pai asa daca ne luam dupa asta, inseamna ca toti tinerii sanatosi care se f zilnic si nu neaparat doar odata, au anxietate!
Nici vorba. Si sunt dependenti nu? Ca doar o repete zi de zi si pentru multi, asta e cam cel mai important lucru!

Barbatu ziceau astia ca se gandeste la f din ora in ora cam, sau ceva de genu, ca pentru asta e facut sa f cat mai multe, de aia si i s-a dat testo f sus, tocmai sa f des si mult.

Asa ca e un mit asta ca are leg anxietatea cu dependenta de ssex.

Asta e o chestie spusa de oamenii cu problema, care au probleme psihologice sau psihiatrice, la care ssexul face rau, le da impresia ca ii seaca de energie, si asa mai departe.

N-ai sa auzi niciodata de la un om sanatos, ca ssexul a omorat pe cineva facut zilnic de ani de zile.

Suntem depdendenti si de filme, si de plimbari, si de iesit la terasa, si de orice chestie placuta, ca dovada ca o tot repetam.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

E adevarat ca anxietatea apare datorita unui dezechilibru chimic, dovada constand in antidepresive, dar asta nu explica cum apare anxietatea.Deci in loc sa dai gol tu dai bara.
Dupa cum explica Institutul National de Sanatate Mintala din SUA4, anxietatea apare ca o combinatie de factori, de la cei genetici la cei de mediu, la care se adauga dependentele, dieta, consumul de alcool, tutun sau droguri, care pot inrautati manifestarile anxioase.

Apoi, tu zici ca daca esti anxios nu ai pofta, nu ceri recompense, dar nu stiai ca hormonii si anxietatea sunt extrem de legati, sau stiai?
Cand nivelul hormonilor este mult prea ridicat sau mult prea scazut, acest lucru poate influenta neurotransmitatorii.
Nu stiu de ce explic lucrurile astea cand chiar tu mi-ai zis cu ceva timp in urma ca ai anxietate irecuperabila, tocmai tu, cel dependent de sex.

Dupa care, omiti faptul ca anxietatea este de mai multe feluri, iar aici se poate referi la tulburare obsesiv-compulsivă care, iar, imi da un avantaj in meciul nostru de ieri.
De fapt, TOC deriva din anxietate si, anxietatea este adesea experimentată de cei care au tulburare obsesiv-compulsivă.
Comportamentele hipersexuale sunt privite diferit de către medici și terapeuți ca un tip de tulburare obsesiv-compulsive (TOC)

Nu stiu de ce compari sexul natural cu cel artificial(pornografia), chiar nu stiu, si mai ales nu stiu de ce compari dependenta cu starea de subordine.

Ti-am mai zis, nu toti au testo f sus, nu toti suntem delfini.

De ce un mit daca dependenta care creeaza placere maxima ne epuizeaza psihic si ne face anxiosi?

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am mai zis si nu ai luat in calcul, majoritatea tinerilor sunt dependenti de sex ca se f zilnic, si nu au nimic, din contra, ii incarca asta, le da energie, pofta de viata, veselie. Nu epuizeaza pe nimeni psihic aceasta placere maxima de scurta durata.
Faptu ca am depresie, nu are treaba cu cealalta, iar argumentul este ce am zis mai sus.

Pai sexul natural ce este? Faptul ca-ti freci penisul de mana, sau il freci in vagin, procesul e acelasi, asa ca aia e, nu e nici o diferenta practiv. Te simti mai bine in vagin pentru ca se stimuleaza toti centrii nervosi de pe capul penisului, cand faci singur e mai greu asta, plus ca e mai misto cand simti un corp langa tine.
Dar in rest e acelasi lucru.

Bine, e una sa f de 10 ori pe zi exagerat, eu am zis de un nr decent de f 1-2 pe zi ca toti tinerii.

Majoritatea barbatilor au testo cam pe acolo, mult mai sus ca femeile, ca unii il au mai jos sau mai sus, e una, dar tot in limitele admise pentru barbati.

Abuzul epuizeaza, asta da.

E adevarat ca sunt un cumul de factori care dau anxietatea, insa principalil e genetica, un om sanatos, trece prin multe si nu are absolut nimic, nu cont ce mananca si ce face.
Sa nu ne mai amagim. Si altii mananca sanatos si asa mai departe, au un mediu ok si se declanseaza boala.
Ei zic asa ca sa se scoata ca nu pot rezolva problema genetica si sa mai dea vina si pe tine ca pacient ca din cauza ta ai anxietate.

Vor sa intretina si industria psihologiei, si asa mai departe, ca daca s-ar zice de genetica si cam atat ca aia e cheia, ar da faliment psihologii uneori.

Si mediu te influenteaza tot in functie de genetica!
Ca dovada ca in acelasi mediu, oamenii reactioneaza diferit.
Unu se sinucide daca nu ia examenu, altul sufera sa putin, altul deloc, e optimist ca va lua la restanta si aia e.

Dar drogurile da, pot provoca anxietate pentru ca distrug creierul.
Si cafeaua, si coca cola, energizantele, ca da chimia peste cap in mod direct chiar indiferent de genetica.
Dar ca mananci dulciuri sau cartofi prajiti, nu are nici o treaba.
E doar un exemplu.

Exista posibilitatea ca otravurile din mancare sa distruga si ele creierul, si atunci poti face boli psihice. Dar asta indiferent de dieta, ca mai tot are E-uri si porcarii.

Eu am depresie netratabila, pe anxietate sunt cat de cat, am cam tratat-o.

Corect, TOC are la baza anxietate, fara anxietate nu ai obsesii ca in TOC, adica tulb compulsiva, ai dreptate.
Dar anxietatea e anxietate, nu cont de care fel e, ca e sociala, ca e de alt gen, baza e aceiasi.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

In continuare vorbim de consumul excesiv de p0rn, mast mai putin, care dauneaza grav sanatatii mintale, ca nu degeaba am zis sex artificial, stres psihic.

Stai tu linistit ca maj covarsitoare nu se mast fara pornografie, pentru ca nu e satisfactia aia mare insotita de vizual.

Da, majoritatea tinerilor sunt dependenti de sex, de social media, de, de aceea gasesti in nr mare tineri anxiosi in sec. 21.

Si da, vorbim de hipersexualitate, care se caracterizeaza prin sex exagerat, nu de moderat.

Corect, principalul factor pentru care apare anxietatea e genetica, dar nu poti exclude si ceilalti factori care vin din exterior.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si de pornografie era vb, ca si asta e o activitate ca si cum ai fi cinefil si vezi filme multe si des, nu am deviat deloc de la subiect.
E la fel ca si celelalte activitati, doar ca e altfel de activitate.

Eu ma fac fara pornografie, si pot sa-ti zic ca nu m-a atras niciodata pornografia, deci multi fac si asa, si e f misto si asa.

Pai daca majoritatea tinerilor sunt dependenti de ssex asa cum au fost de sute de ani, ca genetica e genetica, ar trebui ca majoritatea sa fie anxiosi, chestie neadevarata.

Exista oameni care au depresie imediat dupa sex, dar aia au probleme, insa nici la aia nu da anxietate, dar ei nu sunt normali la cap. Si trebuie sa se abtina ca abia asa sa fie normali.

De sex exagerat am zis ca nu e ok, dar nici ala nu da anxietate, cel mult epuizare si atat pana la urma, si asta nu e bine.
Care e logica pentru care s-ar ajunge asa la o frica fara motiv?! Ca asta e anxietatea.
Sau fobii, frica exagerata de ceva anume.
Spune tu personal logica, care ar fi logica, care crezi ca ar fi logica, nu sa citezi ce au zis altii.

De ce nu m-ar face mai destept, sau de ce nu mi-ar da schizo? Sau de ce nu ma face maniacal? De ce musai anxietate?

TIn cont si de ceilalti factori pentru anxietate, dar toti acesti factori influenteaza tot in functie de genetica. Ma refer la mediu in general.
In afara de droguri care distrug expre si un creier sanatos.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Masturbarea nu e la fel ca pornografia, unde implica mai multa concentrare, participa vazul si, deci, un stres in plus.

Majoritatea, crede-ma, nu se fac fara pornache, ca le da un boost in a se excita mai tare.Dar, dupa cum am spus, pornografia da dependenta daca esti slab, si multi sunt slabi.

Chestia aia e adevarata, cu dependenta de sex, daca pui la socoteala pornografia, o industrie care merge datorita oamenilor dependenti de asa ceva.
Conform RSPH, incidenţa depresiei şi a anxietăţii a crescut cu 70% în rândul tinerilor în ultimii 25 de ani.
Aici poate gasesti tu piesa lipsa din puzzle.

Deci daca tu zici ca sex exagerat din TOC nu da alte forme de anxietate, atunci vorbim de parca n-am vorbi deloc.

De ce ajung la o frica fara motiv?
Sentimentul de vinovatie, rusine, instabilitate emotionala etc.

Concluzia finală în urma tuturor examinărilor facute de noi este aceea că pornografie abuziva si masturbarea exagerata sunt extrem de daunatoare pentru corpul nostru.
Masura face diferenta, ca in cazul oricarui viciu.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, nu te contrazic, unii nu fac fara pornache.
Da, dar daca numeri procentul de depresivi e mic pe langa populatie.
In sua sunt cam 16, 2 milioane din 300, cam 5 %.

Ca viata devine mai grea si crapa aia sensibili.

Nu intelegi, hipersexualitatea poate fi rezultatul anxietatii, agitatiei, bolii TOC, dar NU invers, nu hipersexualitatea da aceste boli, ca ea in absenta bolilor nu exista de la sine, nu vei ajunge hipersexual, aia e o dereglare deja de dinainte.
Faptu ca simti nevoia sa fi asa, e boala!

Bine, cine are sentiment de vinovatie ajunge la depresie, nu neaparat la anxietate.

Si cine e open mind nu are sentimente din astea demne de oameni inchisi la cap, ca doar nu fac infractiuni, nu dau in cap.

Da, am zis ca masturbarea excesiva, tot ce e abuziv, hipersexualitatea este daunatoare ca epuizeaza.
Trebe rezolvata cauza, si de la sine se duce, devine moderat totul.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Am zis deja in topicul trecut, dar ma repet iar:
"Pe scurt, dependenta sexuala e o boala, iar boala aceasta atrage dupa ea alte boli."

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

DA! Si eu am zis ca sexul exagerat e o boala, n-am zis? Ca de la o boala vine.
Ca atrage alte boli pai sa zicem epuizare, low testosteron, infarct, AVC, asta daca te agiti prea tare, deci poate aduce ceva boli.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Stiu ca ai zis, dar eu nu m-am referit atunci decat la boala secundara, nu si cea principala (TOC)
Bolile secundare pot aparea datorita suprasolicitarii mentale si fizice din TOC, si aici ​includ ganduri erotice, o imagine deformata despre sexualitate, nutrienti depletati ceea ce poate duce in final chiar la dementa.
In fine, cred ca am ajuns la un consens aici. Sper ca nu ti-am rapit mult din timp cu topicul asta.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mi-ai rapit nici un timp, imi face placere sa raspund la orice topic oricat o fi, nu conteaza cat de lung e.

Pai da, e periculos, o afectiune da ceva anormal, iar acel anormal poate agrava treaba, caci chimia din creier se poate deteriora.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Cam da. Nu conteaza ca e p0rn, Counter Strike, TikTok, sau McDonald's.

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Explica de ca cam da, de ce apare anxietate daca sunt f pasionat si repet mereu poorn, jocuri, etc?!

MacDonald da boala ca te ingrasi, bagi chimicale in tine, acolo e altceva.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mosotti):

Treaba aia de la economie/filozofie cu satisfacerea nevoilor. Un viciu/pasiune/whatever satisfacut in mod repetat ajunge sa dea o satisfactie redusa in timp. Sa fie necesare doze mai mari. Eventual sa te faca paranoic cand cei din jur iti spun ca ar trebui sa iei o pauza...

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu neaparat!
Eu de 25 ani imi repet prin rotatie mereu pasiunile si masturbarea si toate si am aceiasi satisfactie.

Nu putem generaliza, depinde de om.
Daca placerea aia nu are o intensitate exagerata si pe timp lung, nu apare toleranta adica sa maresti doza de stimul.
Ca receptorii de dopamina si endorfine nu isi micsoreaza nr ca raspuns la abuz, de aia la droguri apare fenomenul.

Iar placerile normale sunt echilibrate ca intensitate si este okey.

Sunt si oameni defecti care si la stimuli moderati au reductie de receptori, si atunci ai tu dreptate, apare toleranta.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mosotti):

Legat de pasiuni si m4sturbare, depinde si cit de creativ esti. happy

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Da, corect, oricum nu duc lipsa de pasiuni, de masturbaree, nu ma puteam plictisi niciodata.

| DonEduardo a răspuns:

Exista.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Normal ca daca nu au acces la p0rn o zi se simt ca naiba e ca si cum nu ai fuma si ar cere organismul

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E haios ca te numesti MorcovulDinFund si locuiesti in Fundeni.
Eu ma numesc Spin si locuiesc in Trandafir.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Si asa e la toate, si daca nu vezi filme, si daca nu te plimbi, si daca nu te duci cu prietenii in oras te simti ca naiba, toate placerile le repeti, deci nu asta e o problema.

Asa si cu ssexu si pornoo, dar asta nu e o problema, le poti repeta.

Ca nu-s droguri sa-ti f creieru, ca acolo e altceva.
La cat de mare e industria pornoo, ar trebui sa dea faliment daca s-ar imbolnavi lumea pe capete si s-ar constata ca de acolo e, fi serios.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dragut

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Cand nu ai ceea ce iti doresti si ce simti ca ai nevoie incepi sa te agiti, sa te stresezi, sa te gandesti cum sa obtii.
Normal ca e vorba de anxietate.
Lumea e bolnava pe capete, multi habar nu au ca sunt prea ocupati sa roboteasca si nu au timp de introspectie.
Nu trebuie sa fie drog ca sa se manifeste ca un drog.
Sunt oameni care intra in sevraj cand nu consuma dulciuri, cafea, sau pisul ala de energizant
Eu nu sunt dependenta de nimic
Ar fi chiar trist sa fiu dependenta de niste rahaturi de filme si de o plimbare in parc.
Daca nu pot sa ies in parc, gasesc altceva cu care sa imi ocup timpul nu inteleg cum poti asemana o placere banala usoara de inlocuit cu o chestie care iti intra in reflex atat de tare incat incepe sa simti discomfort sau tot felul de sentimente negative cand nu o ai la indemana.
Dependenta e o placere iesita dn normal
Viciu
Nu e ''fac l"ba o data si imi trece''.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu ai ce doresti, corect, te agiti dar in general asta duce la depresie, adica tristete, tonus mai jos, nu la anxietate.

Pai si dulciurile pot fi drog, asa ca tot acolo ajungem, cafeaua la fel, energizantele la fel!
Mecanismul de actiune e exact ca la droguri, deci efectul la unii poate fi ala.

Dar de activitati suntem dependenti, mereu repetam plimbarile, iesitul cu prietenii, TV si altele.
Pai normal ca daca nu mai fac ce imi place, ma simt nasol! De aia compar, ca si pasiunile astea nu-s infinite am destule pe care le tot rotesc zilnic.
Avem toti depedenta moderata psihica de activitati pe care le tot repeti chiar daca le alternezi.

Atat timp cat nu devine obsesie, e okey, cand devine exagerat si obsesiv, e nasolie, ca tu la aia te referi.

Pai e mmasturbezi ca sa simti placerea aia, normal ca trece.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

"Dar de activitati suntem dependenti, mereu repetam plimbarile, iesitul cu prietenii, TV si altele."

Tu faci o greseala grava comparand placerile mici cu placerile mari.
De ce compari sexul cu plimbarea?
Ambele activitati elibereaza aceeasi cantitate de dopamina?
Si in plus, nu te plimbi toata ziulica, deci nu esti dependent, o faci doar cand ai ocazie.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba nu, eu nu, dar majoritatea oamenilor sunt dependenti de iesit, sa iasa mereu, cat mai des.
Tu nu ai vazut ca pe pandemie au innebunit astia acasa?!

Dar si eu am dependenta de pasiunile mele de acasa, le tot rotesc la infinit zilnic si e bine.

Placerea intensa dureaza f putin, si de aia nu face rau.
Nu apuca sa dea dereglari, e bine gandita de natura, stai tu linistit.

Ca este o activitate de lunga durata care elibereaza mai putina dopamina si nu da nimic peste cap, ca e o placere intensa care elibereaza multa dopamina, rezultatul e acelasi.

Bine, repet sa nu faci de 15-20 ori pe zi cum faceau unii schizofrenici, dar aia erau dereglati, citisem undeva asta.

Spre deosebire de droguri, cafea, energizante, coca cola care deregleaza dat fiind ca actiunea stimulanta abuziv dureaza mult!
Si se da peste cap treaba.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Dependenta e o forma de obsesie si e considerata boala psihica. Bolile psihice vin la pachet...
majoritatea depresivilor sunt si anxiosi.
De ce nu anxietate? Anxietatea e o stare de neliniste incordare stres. Daca fumezi 20 de tigari pe zi si intr-o zi nu ai tigari, nu te simti nelinistit?
Eu nu sunt dependenta de activitati poate pentru ca fac multe lucruri si nu am un program fixat
Confunzi mici inconveniente si obiceiuri cu o chestie care te opreste din a avea multe alte activitati de om normal...
cand mergi in parc daca te mastrbezi sau te gandesti la mastrbare toata ziua?
O dependenta iti ocupa gandul constant.
Nu cred ca poti sa te bucuri in voie de alte activitati cand tu simti o nevoie constanta de a face altceva plus alte sentimente de vina, lipsa de autocontrol

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Sunt oameni si oameni, dar un om normal la cap gaseste un echilibru in toate activitatile sale zilnice.
Placerea intensa dureaza f putin si totusi e nesanatoasa daca nu e practicata cu masura.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, obsesia e boala, nu zic nu, fara anxietate nu ai obsesii.
Da, unii depresivi sunt si anxiosi, altii nu, alti is doar anxiosi si nu depresivi, depinde.

Nu neaparat starea de neliniste si stres e anxietate! Anxietatea s-ar defini ca o frica fara sa-i cunosti motivul, deci depinde aici.

Pai tot dependenta de activitati se numeste si daca faci mai multe, le tot rotesti chiar daca nu ai un program stabilit, ca asa sunt si eu, dar simti nevoia sa fac activitati, daca stau asa si nu fac, ma enerveaza.
Dar bine nu e ceva exagerat, e moderat.
Nu confund obsesia cu moderatul.

Daca ai creieru reglat si nu ai ceva defect, NU vei dezvolta obsesii cam orice faci.
Deci si asta vine tot pe fond de boala deja existenta sau in devenire.
Dar nu ca cutare obicei da anxietatea, ci invers, anxietatea te duce sa faci obsesie din ceva. Apare pe parcurs pur si simplu, si se leaga de ceva ce faci tu.

Vina nu vad de ce as avea. Simt o nevoie destula de a face zilnic activitati prin rotatie.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai da, un om normal are un echilibru, si daca e sanatos, va avea de la sine acest echilibru, nici nu isi pune problema ca sa-l obtina.

E reglat..nici nu poti sa faci una dupa alta macar, tocmai, sa nu exagerezi. Te pui cu natura?
Ai orgasmm 10 secunde, dupa aia pauza 30-60 minute, in timpul asta sistemu e ca inainte.
Damite daca faci doar de 1-2 ori pe zi, e parfumel.
Ca un om normal ca atata pofta are.
Aia care au de 10 ori pe zi, au iar o problema, nu sunt sanatosi.

Deci invers, nesanatatea duce la obsesii, dependenta urata si altele, nu obsesiile, dependenta duce la boala, obsesii si dependente care nu ar apare in absenta unei probleme care o ai deja.

Un om sanatos reglat nu poate exagera nici daca vrea, ca nu ii vine sa exagereze, si daca incearca, nu merge.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Bine spus aici, nici macar nu mai trebuie sa adaug sau sa scot ceva, ai spus totul ce trebuia spus.

| Olsen a răspuns:

Se numeste refugiu. Termenul corect este REFUGIU.

| Bluestar15 a răspuns:

Relatia e destul de complexa si functioneaza in multiple moduri simultan. In primul rand, dependenta de pornografie duce la masturbarea compulsiva, ceea ce scade nivelul de testosteron al organismului, depleteaza anumiti nutrienti (vitamine, minerale etc.), ridica nivelul de cortizol (masturbarea excesiva e o forma de a pune organismul sub un stres urias), astfel incat una din consecinte e anxietatea. Stiind lucrul asta, e bine ca persoana respectiva sa incerce sa renunte la adictia fata de pornografie (daca nu reuseste singur recomand un psiholog si un preot - echipa psiholog plus preot functioneaza foarte bine in dependente).
Apoi, anxietatea duce si ea catre dependenta de pornografie (persoana in cauza se teme sa initieze relatii cu fetele, asa incat se refugiaza in pornografie si ulterior treaba asta devine adictiva). Ca sa rupa cercul vicios, statul departe de pornografie il va ajuta intr-o prima faza, dar apoi i-ar prinde bine sa incerce sa socializeze si sa cunoasca fete (o sa constate pe cont propriu ca eliminand pornografia si masturbarea, o sa fie foarte dornic sa intalneasca fete big grin ).