| chiftelutacrocanta a întrebat:

Exista parinti care consuma bauturi alcoolice si nu isi lasa copii adoloscenti sa bea? De ce?

4 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu-i lasa. Ca sa nu iasa de-alde tine.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai de ce i-ar lasa sa bea pana la urma?
Ar prefera mai bine sa nu isi ispiteasca copii la alcool si apoi sa devina dependenti de el fiindca alcoolul dauneaza grav sanatatii.
Parintii zic ca ei fiind mai in varsta si mai experimentati decat copii lor ei pot sa bea ca nimeni nu le zice nimic si ca bautura e din banii lor si ca de ce sa nu se bucure de ea.
Asta ar fi unul din motive dupa parerea mea.

| LostInPark a răspuns:

Daca ar exista si un al treilea la bidonul de bere, se duc dracului aia 0, 5L cadou.
Tie nu-ti dau voie?

| deea3507 a răspuns:

Sa bea cot la cot cu ei? de ce i-ar lasa? ca sa isi strice organsimul inca din perioada adolescentei?