| ionutalexandruion a întrebat:

Exista pastile din care se poate face vin? daca da cum se numesc si daca se poate cumpara. va multumesc

3 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Nu, nu exista asa ceva insa nu ai nevoie de pastile cu vin sau producatoare de vin ca sa ai o viata sanatoasa. Vinul( cel rosu) este o bautura alcolica foarte sanatoasa care, consumata in cantitati mici\medii aduce efecte benefice asupra organismului. Ajuta la digestie, impiedica raspindirea bacteriilor\infectiilor in organele interne( ficat, stomac, intestin), ajuta la circulatia sanatoasa a sangelui, etc. Daca tu bei in fiecare seara un paharut mic de vin poti fi sigur ca esti salvat de medic. Chiar daca multi cred ca sunt nebuna afirmand ca trebuie sa bei vin, poti intreba si un medic naturist daca nu crezi. Numai bine!

| TheStory a răspuns:

Nu exista astfel de pastile

| NoLiesJustLove a răspuns:

Nu exista