| anonim_4396 a întrebat:

Exista perfectiunea? (gen omu perfect)

12 răspunsuri:
| FaraIdeiDeNume a răspuns:

Iisus a fost singurul om perfect, dar sunt oameni care tind catre perfectiune.Nu poti gandi perfect, intelege perfect NU poti fii perfect, nimeni in afara de Dumnezeu si Sfanta Treime, nimeni nu e perfect happy!

| 0PopaPorno a răspuns:

Nu. Undeva perfectiunea exista, dar nu aici.

| ℓαυяα a răspuns:

Nu exista perfectiune happy, nu cred ca exista un om perfect, poate un om bun la suflet si dragut happy

| CautNume a răspuns:

Originala intrebare.

| Hirako a răspuns:

Depinde de perceptia ta pentru perfect.Ce imi place mie nu-ti place tie, si invers. Exista omul perfect pentru o persoana, dar nu exista omul perfect pentru toata lumea.

| Liviucu a răspuns:

Numai sufletul poate sa fie perfect, adica divinitatea si tot ce tine de ea. Omul nu are cum sa ajunga la perfectiune, mai ales ca nici nu o putem denumi. Fiecare avem ideologiile noastre si pareri diferite.
Spre exemplu pentru tine un om perfect face un lucru de mai multe ori pentru a capata experienta. Aici spun doar de o singura chestie din viata unui om. Iar eu sau altul putem sa nu fim de acord cu logica ta. Si de aici pleaca tot. Si nu e vorba doar de ce poate face un om, ci e vorba de absolut TOT, fie infatisare, fie temperament, fie comportament, fie vocabular, mimica, gestica, ee...t.c.

Perfectiunea nu exista. Poate doar cea trupeasca pe alocuri daca e... lucrata bine indiferent de sex. Perfect este El care nu uita sa te trezeasca in fiece dimineata. Dar noi uitam sa-L mai bagam in seama si asta e grav. happy

Succes!

| Inferno a răspuns:

Nu, nu exista o perfectiune abosluta sau daca exista una nu apartine ne apartine.

| Hevnoraak a răspuns:

Da există, Moartea.

| NemNUZ a răspuns:

Nu nu exista om perfect, oricine are un defect happy

| jrockfreak a răspuns:

A mai fost intrebarea asta thinking

| paaauul a răspuns:

Nici vorba..nu exsista asa ceva.Toti avem cate ceva imperfect (parerea mea).