| Shuellen a întrebat:

Exista sfanta Denisalaughing? Azi profa ne-a pus sa spunem ce nume de sfinti avem i-am zis ca maria si face la mine"Dar denisa nu?" si dupa cica pe 18 mai e sfanta denisathinking eu ce sa cred?

6 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Intradevar, existahappy.
Sfânta Denisa (sau Dionisia, cum mai este cunoscută) a trăit în timpul domniei împăratului Decius. La vârsta de 16 ani, Denisa a fost adusă în faţa proconsului Optimus, care auzise de marea ei credinţă, dar şi de refuzul de a se închina zeilor romani.

| alecs871 a răspuns:

Da chiar, ia să verific călindarul dacă există Sfântul Playboy.

| Shuellen explică:

Sfantuull playboy o sa fie pe 4 aprilie si aduce multe oua:X...si lui dragonX chiar o sa-i dau fundita pentru raspuns.Deci exista da sau nu?

| andy_3925 a răspuns:

Dragon x, mare ajutor! sunt sigura ca apreciaza mult raspunsul taulaughing

| Sperietoarea a răspuns:

Nu stiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exista.este sarbatorita pe 18 mai.