| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreun leac impotriva inrosirii la fata? Nu sunt o persoana timida, insa cand intru intr-un local unde sunt multe persoane si cineva se uita la mine ma inrosesc imediat, sau daca se uita vreo persoana de sex masculin la mine intens iar ma inrosesc, daca cineva imi face un compliment, nu conteaza ca e fata sau baiat, iar ma inrosesc; daca gresesc, iar ma inrosesc; patesc acest lucru si cu persoanele care ma cunosc de foarte mult timp. Vreau o reteta anti laughing)

Răspuns Câştigător
| angelinthedark a răspuns:

O reteta:un galbenus de ou, o lingurita de zahar pudra, un strop de lamaie pe fata si putina boia si iti trece!laughing... ei acum si tu, ai incredere in tine si nu te mai gandi la rusine, increderea spune tot.

5 răspunsuri:
| arysa a răspuns:

Niste fond de ten; si eu am aceeasi problema dar m-am obisnuit.

| Decebal a răspuns:

Nu inteleg de ce cauti o asa reteta, mie ca baiat imi plac fetele care se inrosesc pe obrajori happy

| Rallu_3508 a răspuns:

Nu cred ca exista o reteta standard sau vreo pastila sa o iei si sa-ti treca.laughing
Singurul remediu ar fi, poate, mai multa incredere in tine.
Oricum si eu am aceeasi "boala". Daca vei gasi vreo solutie mai buna te rog sa ma anunti si pe mine.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Arysa...trece si prin fond de ten crede-ma laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intradevar am si eu aceeasi problema, ma dau tot timpul cu fond de ten dar trece si prin el e naspa rauuuuuuuu! problema asta ma impiedica sa fiu eu insami... daca simt ca ma inrosesc ma panichez si nu ma mai pot exprima asa cum imi doresc! help me