| puffika a întrebat:

Fetelor credeti ca baietii au mai multe drepturi decat noi?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde de persoana, dar atat fetele cat baietii trebuie sa fie in masuri egale chiar daca in ziua de azi sunt multe contraziceri pe acest subiect.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Dimpotrivă! În prezent femeile au mai multe drepturi decât bărbaţii.
Vezi numai câte cazuri de divorţ se încheie în mod exclusivist în favoarea femeilor de trebuie bărbaţii s-ajungă la CEDO pentru a li se face dreptate.
Mai vezi câte locuri de distracţie au gratuitate pentru femei şi preţuri piperate pentru bărbaţi.
Mai vezi cazurile de violenţă în familie care se încheie cu 0 zile de puşcărie pentru femeile care-şi ucid soţii şi cu zeci de ani de puşcărie pentru bărbaţii care-şi ucid soţiile.
Mai vezi scuzele pe care le pot invoca oricând femeile pentru a se sustrage de la muncă sau de la activităţi obligatorii... ehaa...
Aş putea continua până mâine. Feminismul a apus şi este în totalitate inutil!

| push2gl a răspuns:

Sunt baiat si toti au aceleasi drepturi, drepturile omului