| 6e5seryzcvhd a întrebat:

Fetelor, cum vedeti voi un baiat inteligent?

37 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Cum?
Rar.

| RAY a răspuns:

Noi nu suntem finte inteligente si emotionale, si nu alegem pe cine iubim nici pe cine placem si tot emotia alege

| Doub a răspuns:

Sa stie lucruri esentiale, sa poata discuta fara probleme despre anumite subiecte mai "filozofice", sa se descurce in orice situatie, sa-si stie calitatile, defectele, sa stie cand sa taca, cand sa dea o imbratisare, cand sa fie mai rece, cand sa fie serios si cand sa glumeasca.

| LoveSleep a răspuns (pentru Doub):

Cam pretențioasă smug

| Doub a răspuns (pentru LoveSleep):

Imi permit.laughing

| Doub a răspuns (pentru LoveSleep):

Ti se pare ca cer ceva imposibil?

| LoveSleep a răspuns (pentru Doub):

Da.
Nu?
Nu! laughing

| EnvyU a răspuns (pentru Doub):

Dar tu presupun ca esti la fel de inteligenta si stii cand sa taci, cand sa o...sa ai tate, sa ai fund, sa fi slaba, sa ai parul lung, sa iti ingrijesti prietenu, sa gatesti, sa faci curat, sa...ah scuze daca vreau prea mult, cu totii vrem dar trebuie sa ne multumim cu ce gasim pentru ca nu exista perfectiune

| 6e5seryzcvhd explică (pentru Doub):

Cati ani ai?

| Doub a răspuns (pentru LoveSleep):

Pai ori da, ori nu?laughing

| Doub a răspuns (pentru 6e5seryzcvhd):

De ce ma intrebi?laughing

| Doub a răspuns (pentru EnvyU):

As fi ipocrita sa spun da. Am si eu defectele mele si bineinteles ca i le-as accepta si eu pe ale lui.

| LoveSleep a răspuns (pentru Doub):

E nu!
Sau era da?
Nu mai știu.

Da, mi-am reamintit. Nu e imposibil. Dar nici posibil laughing
Glumesc. E okwinking

| Doub a răspuns (pentru LoveSleep):

Multumesc de sustinere. ^_^

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

"sa stie cand sa taca, cand sa dea o imbratisare, cand sa fie mai rece, cand sa fie serios si cand sa glumeasca." doar sa citeasca gandurile ca de fel nu are nici un baiat nici o sansa sa le nimereasca pe toate.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor). Asta e. Daca il iubesc, o sa-i accept si unele defecte.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Las-o să viseze smug
(Dă Doamne să nu vadă asta)

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

E fata inteligenta, stie ca doar in filme vezi baiat de care vorbeste ea.

| Doub a răspuns (pentru LoveSleep):

Huuuuuooooooo! Dumnezeu ma iubeste.happy

| EnvyU a răspuns (pentru Doub):

Apropo, din ce ai zis pana acum, nu ai prieten, nu?laughing

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

"E fata inteligenta"- Stiu ca sunt.smugsmug. "stie ca doar in filme vezi baiat de care vorbeste ea."- Nu e adevarat.

| LoveSleep a răspuns (pentru Doub):

Sunt sigur laughing

| Doub a răspuns (pentru EnvyU):

I don't want to see laughing)). Am dat si eu un amarat de raspuns si acum ma judecati toti.laughing))

| Doub a răspuns (pentru LoveSleep):

"Las-o să viseze"- Deci din astea faci? Bineee, bine.sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

""stie ca doar in filme vezi baiat de care vorbeste ea."- Nu e adevarat." atunci retrag ce am zis mai sus. pacat. stii vorbaia " daca taceai filizof ramaneai".

| 6e5seryzcvhd explică (pentru Doub):

De*al dracu si de ambitios...mai zi ceva

| LoveSleep a răspuns (pentru Doub):

Păi, păi, păi, păi...glumescwinking
Mie mi-o' plăcut răspunsul tău o3
Nota zzzz..nouăwinking

| Doub a răspuns (pentru LoveSleep):

Dddee ceee nu-mi dai 10? crying((((

| LoveSleep a răspuns (pentru Doub):

10 iau doar eu smug

| Doub a răspuns (pentru LoveSleep):

Esti un mare egoist.

Ps. Te vad eu la bac.winking

| LoveSleep a răspuns (pentru Doub):

Apropo de bac laughing
Am trecut ieri la "modernism" și la Nichita Stănescu laughing
Și când ne-a zis că trebuie să învățăm pe mâine "Leoaică tânără, iubirea" m-a bufnit râsul laughing
"-Tudor, ce-ai?
- Nimic, nimic".

| Doub a răspuns (pentru LoveSleep):

laughing. Si ai invatat?smug

| LoveSleep a răspuns (pentru Doub):

Da, are doar 3 strofe laughing

| Doub a răspuns (pentru LoveSleep):

Buna treaba.winking E simpatica poezia.happy

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Doub):

Ma bag si eu ca musca-n lapte. Ceea ce descrii tu este de fapt un barbat cu tact, uns cu toate alifiile si care poate fi sau nu inteligent. Inteligenta este o calitate nativa, masurabila si care nu poate fi schimbata pe parcursul vietii. Diplomatia, tactul si eventual desteptaciunea nu au nicio treaba cu inteligenta. De asemenea, inteligenta emotionala nu este mereu corelata cu inteligenta nativa.

| Mayar a răspuns:

Cu ochii... Cum sa il vad...

Un baiat inteligent e acela care e - inteligent! Isi foloseste creierul. Asta nu inseamna ca e bun si ca isi foloseste inteligenta in scopuri bune, sau ca e manierat, cu suflet bun, etc - asta nu tine de asa-zisa inteligenta. Poate sa iti mearga mintea si sa fi un drac.
Deci, un om inteligent e acela caruia ii merge mintea, acela care cu mai mult sau mai putin efort, poate reusit aproape orice, care are o paleta mult mai larga de lucruri pe care le poate face, caci se poate adapta usor, datorita inteligentei. Doar atat.
Deci, are potential si si-l mai si foloseste.

| maria14142 a răspuns:

Ce discutie aprinsa!