| acadeaAmara a întrebat:

Fetelor le place sa fie agatate cu replici care mai de care haioase?

3 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Da, fetele au tendinta sa fie interesate si sa fie cuprinse de "vraja amorului" atunci cand un baiat reuseste sa sparga gheata cu un "text" amuzant.big grin
Cu toate acestea, se pare ca nu toate cuvintele de agatat din arsenalul masculin au un efect eficace la vanatoarea fiicelor Evei.Replici precum "Crezi in dragostea la prima vedere, sau trebuie sa trec din nou pe langa tine?", sau "In afara de faptul ca esti frumoasa, cu ce te mai ocupi?" sunt se pare adevarate arme de exterminare in masa a inimilor feminine.rolling on the floor))
Pe de alta parte, texte precum "Ai cumva o harta? M-am ratacit in ochii tai", ori "Vad un curcubeau in jurul tau, pentru ca tu esti comoara pe care o caut dintotdeuna" sunt in masura sa duca la esecuri umilitoare pentru "Don Juan"- ii de ocazie.laughing)
Pentru ca niste cuvinte amuzante adresate unei femei sa aiba un efect major, trebuie ca baiatul care le rosteste sa fie destul de increzator in el insusi, iar femeii respective sa ii placa baietii afisand incredere in persoana lor.In cel mai rau caz, baiatul se poate alege cu un zambet conventional si un politicos raspuns de genul "Imi pare rau, dar nu ma intereseaza". Exista replici care functioneaza cu adevarat.big grin

| zăGhost a răspuns:

Eu zic ca depinde de persoana.
Sunt fete care le-ar rade in fata [la modul sarcastic], pe cand altora le-ar face placere sa se lase agatate.

| wforweirdo a răspuns:

Mie, personal, nu. :-&