| anonim_4396 a întrebat:

Fiti atenti! Voi cand priviti o persoana in ochi, o priviti in abii ochi sau priviti doar spre un ochi? Am observat si mi-se pare foarte amuzant ca nu reusesc sa privesc o persoana in ambii ochi.De fiecare data cand port o discutie privesc cu ambii ochi spre un ochilaughing. Am auzit ca daca privesti o persoana in frunte de la distanta, acea persoana crede ca o privesti in ochi...gata cu ochii ca o iau razna, dati combig grin.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Nu poti vedea niciodata ambii ochi.Ambii nostri ochi privesc in acelasi punct. Ce spune Anca este doar parerea ei dar greseste.Cameleonii pot privi cu fiecare ochi alt obiect in acelasi timp.Privire stereoscopica. Din pacate noi oamenii nu avem asa ceva.

3 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Ok3 m-ati lamuritlaughing. M-ati facut sa rad rau, in special Anca cu parerea eilaughing.

| Anca a răspuns:

Poate ai strabism laughing
Eu cand privesc o persoana, o privesc in ambii ochi laughing)
Altfel e ca si cand ma uit cu un ochi intr-o parte si celalalt imi fuge laughing)))))))))))

Răspuns utilizator avertizat