| anonim_4396 a întrebat:

Franta sau Canada?

Unde ati prefera sa traiti daca ati avea posibilitatea asta?

41 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Canada :3

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se scrie "javro" dar eu glumeam, sa stii.Nu inteleg de ce te-ai suparat.Nu e nevoie sa-mi pui 10, lasa!

| Themisterman a răspuns (pentru anonim_4396):

Draga-Nu sunt suparat pe tine! Nu esti profesoara mea speciala big grin
Ti-am dat parerea mea, poftim(nu iti place parerea mea, sau nu ai inteles scrisul meu atunci las-o balta ca nu stie bine limba romana dar stiu altele limbile bine si nu romana.
Multumesc ca mi-a corect cuvintele, dar sunt intotdeauna grabitor happy
Toate cele bune big grin

| anonim_4396 explică (pentru Themisterman):

Dimpotriva,esti foarte haios. Sper ca tu nu te-ai suparat pe mine! Lol.

| Teardrop a răspuns (pentru Themisterman):

Frate, nu mai face teorie pe aici că n-are rost. N-ai fost la şcoală sau nu eşti român, poţi să spui pur şi simplu.

Să ştii că degeaba îţi scrii tu părerea "ta", dacă nimeni nu înţelege.
Nu există cuvântul "grăbitor" pentru numele lui!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu as prefera sa traiesc in Olanda.
Dar daca ar fi sa aleg intre astea 2 as alege Canada.

| Teardrop a răspuns:

Niciuna dintre astea două. Preferă ţări unde m-aş putea dezvolta pe plan profesional. Nici Canada nici Franţa nu-mi oferă o educaţia mai bună decât România.

Aş prefera Anglia, Germania (cu toate că nu mă atrage ţara - cultura lor ca atare), una dintre cele trei ţări Scandinave, Australia sau o ţară Asiatică.

| Lαrisα a răspuns:

Canada.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Dintre astea doua? Personal niciuna.As prefera Monaco!

Dar daca as avea de ales, as merge pe Canada.

| anonim_4396 explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Merci.Nu inteleg de ce mi s-a sters aceasta intrebare de catre administratori! E ceva ciudat.

| raduradu2014 a răspuns:

Germania big grin

| TheWalker11 a răspuns:

Canada

| TwiSt1997 a răspuns:

America.

| mirciu1234 a răspuns:

Bai sa nu va suparati dar n-am gasit alt loc in care sa public va rog sa dati click http://rprewards.com/? ref=buz6RwHxc

Răspuns utilizator avertizat
| Lipsa47 a răspuns:

Canada e un mediu de viata noi, si mai putin rasist

| anonim_4396 explică (pentru Lipsa47):

Aici ai dreptate.De fapt, vrei sa spui ca e mai putin xenofobism decat in Europa.Nu va conta din ce tara provii, ci ceea ce stii sa faci concret.Un asemenea lucru ar fi mai greu in tarile europene unde avem deja o eticheta neplacuta.

| Madallina3 a răspuns:

As prefera Franta happy

| Fabb a răspuns:

Canada

| Popescu_Roxana_1990 a răspuns:

Cred ca in Canada pentru ca acolo sunt Nașii mei si mereu imi spun ca sunt multumiți din orice punct de vedere si ca nu s.ar mai întoarce in Romania. Am înțeles ca oamenii sunt mai relaxati, adica daca iesi in papuci afara nu rade nimeni cum se mai intampla pe la noi etc. Plus ca școlile sunt foarte bune, la fel ca si locurile de munca.e o viata mai lejera (daca înțelegi ce vreau sa spun).

| anonim_4396 explică (pentru Popescu_Roxana_1990):

O viata mai lejera intr-o tara in care nu ai dreptul la concediu decat 1-2 saptamani pe an? II inteleg de ce nu vor sa se mai intoarca in Romania.Multi gandim la fel.

| Aliona00 a răspuns:

Franta

| AnaCool120 a răspuns:

Canadaawinking

| AnaCool120 a răspuns:

Canada...; 0

| Themisterman a răspuns:

Hey
Eu sigur ca aleg Canada, de ce?
Deoarece Canada este cu mult mai apreciat de viata ta personala, si oameni sunt bunavoitori.Multi se uite pe poze si alti spun ca Miami este mai coll sau cum spunem.Trebuie sa te duci in vizita sa vezi ce e real acolo, dupa aceea vezi rezultatul...Eu nu judec tarile fiecare dupa ce-i place lui personal.
Dar franta tot e o tara buna dar sunt mai multi oameni in europa se vizita multi in Franta, dar e putin repectat fata oameni nostri.
Nu zic nimic de franta dar mai Canada este cu mult mai perfect.
Eu aleg Irlanda este o tara mica si foarte bogata si oameni sunt buni.

| anonim_4396 explică (pentru Themisterman):

Apai,de pe ce meleaguri vii frate, ca abia am deslusit ce ai vrut sa scrii in mesajul asta kilometric! Ai folosit Google translator pentru a traduce romana ta speciala?

| Themisterman a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce fel de translator draga? big grin
In primul rand, ti-am dat parere mea, okey happy
Al doilea rand, nu ti-am judecat nimic cu viata ta personala.
In al treilea rand, Sorry(Scuze) cu scrisul meul, m-am grabit cu gramatica romana pentru tine happy

| anonim_4396 explică (pentru Themisterman):

Te-ai grabit impreuna cu gramatica romana, special pentru mine? Esti haios, frate! Nici eu "nu ti-am judecat nimic cu viata ta personala"="Nu ti-am judecat viata personala", fara "ta"(pleonasm)! Nu m-am luat de matusile tale.Stai,bre omule calm!

| NuStiuNimica a răspuns:

Depinde si limba sa fie usoara de invatat dar eu aleg franta

| Andrei_Marius_1994 a răspuns:

As vizita cu mare placere Franta.

| capbatutcatalina a răspuns:

As prefera Canada, cred ar fi mult mai interesant acolo.

| annamaria199925677 a răspuns:

In Canada! clar!

| FreakyLP a răspuns:

Franta

| Ciobiii a răspuns:

Canada

| Pisicuta11 a răspuns:

Franța

| Popescu_Teo_1966 a răspuns:

Intre Franta si Canada, as alege sa traiesc in Grecia... ce tara a tuturor posibilitatilor e, nu o intrece nici o alta... are 18.000 km. de tarmuri cu apa cristalina si tot atitea posibilitati de afirmare. Nu birocratie, nu xenofobism, nu servicii nasoale. E superb! Aici poti vorbi in orice limba, nimeni nu se supara pe tine. Poti incepe orice afacere, rapid si chiar fara bani, cu imprumut bancar, fiscalitate aproape inexistenta, si daca vrei sa schimbi afacerea cu alt profil de afacere se sterg datoriile anterioare. Grecoaicele sint focoase si cam pufoase, sau pufosenii, dar au banet pe ele. Ce sa mai zic? E super!