| vreausaslabessc a întrebat:

Funda! Totul despre dieta cu mere...cum sa o tin?big grin

3 răspunsuri:
| LavsKitty a răspuns:

Daca apelezi la cura de slabire cu mere pentru a-ti detoxifica organismul poti pierde pana la 7 kg pe saptamana, dar numai daca esti suficient de perseverent si te tii de ea. Este foare posibil sa aiba efecte secundare (acnee sau dureri de stomac), insa acest lucru se datoreaza schimbarii stilului alimentar si in mod sigur nu o sa persiste.
In timpul acestei cure de slabire este aproape obligatoriu sa renuntati la bauturile racoritoare si sa va faceti timp pentru a va odihni mai mult.
Ziua 1 din cura de slabire cu mere:
Dimineata, la pranz si la cina incercati sa consumati numai mere.
Ziua 2 din cura de slabire cu mere:
Dimineata: 1 felie de paine integrala, 1 ou, mere
Pranz: gratar sau carne la cuptor plus o salată de legume usoara
Cina: mere
Ziua 3 din cura de slabire cu mere:
Mic dejun:, 2 mere plus un mic sandvis cu sunca
Pranz: salata din legume fierte – fara cartofi, peste fiert asezonat cu lamaie
Cina: lapte degresat cu cereale
Ziua 4 din cura de slabire cu mere:
Dimineata: mere
Pranz: salata verde asezonata cu zeama de lamaie, branza slaba in grasimi.
Cina: mere.
Ziua 5 din cura de slabire cu mere:
Mic dejun: un mic sandvis cu şunca plus un mar
Dejun: salata de verdeturi plus un morcov ras
Cina: mere.
Daca ati reusit sa respectati aceasta cura de slabire, in mod sigur o sa observati efectele benefice insa nu trebuie sa renuntati la stilul de viata sanatos si la cei 2 litri de apa zilnic.

:*
Pa, pa.

| LavsKitty a răspuns:

Funda?!happy

| CurCuBeu_5693 a răspuns:

Citez: "Prima zi
Mic dejun: Mere.
Dejun: Mere.
Cina: Mere.
Se beau minim doi litri de apa pe zi."
Cate mere? 1 kilogram, 5 kg? Nu exista regula, fiecare mananca absolut oricat de mult sau de putin… Sa zicem 1 kg de mere( 6 bucati)
Cu alte cuvinte – pentru 1 kg de mere avem asa: 500 kcal ( sub limita infometarii, situata undeva la 800), iar aceste calorii vin toate din glucide simple, usor asimilabile. Din fericire, indexul glicemic scazut face merele acceptabile ca desert sau gustare intre mes. In nici un caz insa acest fruct nu poate tine loc celor 3 mese principale.