| laara a întrebat:

Fundita!hee hee
ce parere aveti despre "Jocul este mai vechi decat cultura" (Johan Huizinga)
am nevoie de niste argumente cu privire la acest citat

Răspuns Câştigător
| Liviu222 a răspuns:

Pai daca stai putin sa te gandesti nu prea ai nevoie de argumente pentru ca oamenii se jucau inainte sa se culturalizeze. Si primul fel de mancare gatita a fost carnea prajita de preistorici care a fost accidental aruncata in flacara unui pom. Poate se jucau se imbranceau si le-a cazut carnea p foc si asa s-a descoperit primul fel de mancare gatitabig grin. Si sunt multe lucruri care s-au descoperit in joaca. De exemplu eu cand eram mic din joaca am descoperit computerul care mi-l ascunsese tata... vroia sa mi-l faca cadou de Mos Craciun laughing) dar l-am turnat happy