| Laurretta a întrebat:

Gelozia! majoritatea persoanelor se intalnesc cu ea. ce faceti ca sa o evitati? cum o manifestati?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Eu o cam iau de gat si dau cu ea de pereti,daca ma apuca...
Vreau sa spun ca,imediat ce simt ceva de genul asta, ma opun.
Vrea sa se duca undeva si ma deranjeaza? SE POATE DUCE.
Se uita unde n-ar trebui si m-apuca nervii? FAC COMPLIMENTE LA ADRESA PERSOANEI RESPECTIVE.
Ma autoeduc.
Si, ne prinde bine la amandoi!

2 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Gelozia nu poate fi evitata. Atata timp cat tii la cineva, e normal sa fii gelos.Eu nu o manifest, desi sunt o persoana foarte geloasa, nu las sa se vada asta.

| Kittynika a răspuns:

Nu prea o pot evita, si nici nu ma manifest.Tin in mine si sufar, cu toate ca stiu ca imi face rausad