| Kadijia a întrebat:

Hai sa va mai spun ceva. Acum 4 ani cunoscut un baiat deosebit, un baiat minunat, pe care nu l-am meritat. Mi-a mancat zilele timp de 2 ani, as putea ca de 4 ani de zile chiar pentru ca si acum inca imi e gandul la el. Ne-am despartit pentru ca el a trebuit sa plece din tara cu familia si nu puteam pastra legatura, am hotarat sa ne vedem fiecare de drumul lui. Ee dar pana cand am auzit de la prietenii lui ca prietena mea cea buna, asa zisa m-a tradat cu nerusinare. Nu pot sa il invinovatesc pe el, pentru ca e baiat intr-un fel are si el o vina, dar ea ca se dadea drept prietena mea m-a barfit pe la spate. daca imi era prietena il refuza nu? dupa 2 ani de zile il vad si eu pe acest baiat foarte aproape il ating, ne-am tinut de mana ca inainte, ma privea atat de profund incat nu puteam sa ma uit in ochii lui, simteam ca ma pierd, ca ma topesc, incepusem sa ma balbai chiar, si dintr-o data il vad tacut si cu lacrimi in ochi. L-am intrebat ce face, daca plange am zis ca nu vad bine ca am vedenii, mi-a zis sa imi schimb privirea in alta parte ca nu are nimic, i-am strans mana si l-am pupat pe brat am stat asa pana cand a oprit undeva[ am uitat sa specific eram in masina ]. M-a intrebat ce vreau de la el nu am stiut ce sa ii raspund, mi-a zis tot feluri de chestii de ce am facut cat timp a fost plecat, era pus la curent cu tot ce faceam, cu cine umblam etc si spre seara aflu ca prietena mea despre care vorbeam la inceput ca s-ar fi dus la el la o cafea si ca el i-ar fi spus ca nu mai vrea sa mai aiba nicio treaba cu mine ca sunt disperata ca o sa ma caute cu 2-3 zile inainte sa plece din tara. Ea imi mai facuse o faza cand fusese cu el la un baiat acasa si in plus a avut tupeu sa imi recunoasca ca au fost in dormitor dar stiti care e faza ca cica nu au facut nimic laughing au stat amandoi sa puna muzica, a dracu muzica, nu putea saracu sa puna singur muzica aia trebuia sa se duca ea sa il ajute. Ciudat nu? ca de fiecare data cand el a venit in tara pe ea vazut.o ultima oara, cum naiba? in fine eu nu i-am inteles comportamentul. de ce avea lacrimi, dc ma atingea asa, dc ma privea asa profund? dc mi-a zis ca nu adevarat ca nu a fost fata asta la el la cafea, ca am prea multa incredere in ea si ca nu are rost sa fac chestia asta ca vrea sa imi faca rau. dc mi-ar spune asta? dc s-ar lauda ea cu o chestie de genul asta cand ea are o relatie de 1 an de zile cu altcineva? ce pot sa fac dragilor? nu am dormit deloc in seara asta, stau si ma gandesc intruna la el, la noi cum am fost o data si cum puteam fi. dar sunt constienta ca nu e de acord, eu una as fi, sincer ca il iubesc prea mult - cu o relatie la distanta. pentru ca el va fi in Italia iar eu in Turcia si doar vara ne vom intoarce in Romania...

1 răspuns:
| 克里斯提 a răspuns:

Eu spun sa renunti si sa incepi alta relatie.Viata merge inainte. Daca vezi ca el nu te accepta nu mai insista oricum faci mai mult rau.Cu putina indiferenta ai putea sa-l aduci inapoi.