| justsmileTBH a întrebat:

Hei...credeți că visele chiar înseamnă ceva?
Am visat că mi-am scos un dinte, iar unul era deja scos. Nu duruse deloc în vis, dar apoi am plâns foarte mult pentru că rămăsesem fără doi dinți..Credeți că poate însemna ceva? :/

Răspuns Câştigător
| Frumystefy a răspuns:

Nu nu inseamna nimic... asa sunt visele si pe mine ma sperie uneori.
funda?

3 răspunsuri:
| JohnyMoga a răspuns:

De obicei visele is de 2 feluri:1 visuri simple 2 visuri din viitor inainte sa ti se intample petreaca cv sunt oameni care posed mai mult sau mai putin visuri prevazatoare care vad in viitor anumite intamplari in unele iti arata o parte din ce se va intampla si o parte in care iti arata toata scena care se va intampla.de obicei sant oameni care in toata viata lor nu au avut un vis din viitor, doar simple visuri cosmaruri cum au oameni de rand, alti care au harul de a vedea in viitor o au mai mult, iar allti mai putin eu unu am avut o viziune in vis cum ca mi-a furat bicicleta a 2 zi cand m-am trezit exact ca in vis mi s-a intamplat mi s-a furat bicicleta. deci sa nu aud pe alti ca visele nu seamna nimic pentru ca uni nu vad dincolo de vise

Răspuns utilizator avertizat
| Elena_Tudorache_1999 a răspuns:

,, Daca visati dinti urati(cariati, cazuti, murdari, rupti etc), inseamna ca in curand vi se va strica imaginea personala, reputatia dumneavoastra va fi stirbita si vei face impresie proastaintr/o situatie importanta.''
daca tu chiar crezi in vise si superstitii.