| Doub a întrebat:

Hei.
Mai e cineva pe aici care vrea să dea la facultatea de limbi străine din Cluj sau care e deja?

28 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Am fosti colegi prin Cluj, dar nu stiu daca sunt neaparat la limbi straine... ma gandesc ca daca ai nevoie de ceva detalii poate pot ei sa intrebe...

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Totusi parca mai bine scriam povestea mea decat asta. Vred ca Doub imi da dreptate laughing

| J0B0MAT a răspuns:

Ştiu că facultăţile din Cluj sunt printre cele mai bune din ţară. Clujul este un oraş foarte frumos, cu un aer istoric. Cred că îţi va plăcea. Dar dacă zici că e foarte departe de tine, presupun că Bucureştiul e mai aproape şi atunci poate o variantă mai bună din privinţa asta. Bucureştiul este mai poluat şi mai aglomerat, dar totuşi aici ai mai multe posibilităţi. Viaţa de student e destul de grea atât în Bucureşti, cât şi în Cluj. Acum depinde de tine unde crezi că ţi-ar fi mai bine. Ai putea să mergi să vezi cum stă treaba atât în Cluj cât şi în Bucureşti.

| Idkidk a răspuns:

Vreau la facultatea de limbi străine, dar nu ştiu dacă-n Cluj.winking

Cine ştie?

| Doub explică (pentru Idkidk):

Mai ai timp 5 ani să te gândeşti.

| Idkidk a răspuns (pentru Doub):

2, adică 1. Peste 9 zile e ziua mea.winking

| Doub explică (pentru Idkidk):

La mulţi ani, faci 14, nu?

| Idkidk a răspuns (pentru Doub):

Nu. 17. Oh oameni, am 16 ani.

| Doub explică (pentru Idkidk):

Nu, nu ai.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Idkidk):

Plimba mielul, ai 13 laughing

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Ete na, spargatoare de chef ce esti, huuoo.In locul tau luam Brasovul.E un loc beton,are si aerul istoric, are si paduri, zapada, distractie.E frumos locul, pitoresc.Nu vad ce poate sa ofere imbacsitul ala de Bucuresti, unde obosesti de la nervi si stres, nu de la invatat.La Cluj...meh,un alt oras cu niste cladiri daramate care se numesc istorice.Personal raman la Brasov, mai ales ca are si tot felul de festivaluri, traditii pe la care sa casti gura.

| Doub explică (pentru FABULOSUL6000):

Da, e fain Braşovul, doar că nu are exact ce vreau eu, plus că e prea aproape de mine.
Mersi de răspuns, apreciez faptul că ai fost serios. thinking

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Doub):

Hmm,cum adica serios? Eu sunt serios mereu, daca vreau, si nu vreau asta.Aoleo,stai ca tu erai parca pe aproape da, ziceai tu candva.Mergi la Cluj atunci, e altceva.

| Doub explică (pentru FABULOSUL6000):

Da, o să încerc, văd ce iese.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Ohoo,o arzi corect, pe barosaneala. laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Fac si eu ce pot laughing
Si cat despre Brasov... ti-as spune eu ce am facut pe acolo, dar lasa laughing

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Pentru ca si tie iti place sa traiesti extrem laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calculatoare? :^)

| Doub explică (pentru anonim_4396):

Ă?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Poli cluj, utc, sau cum vrei sa-i zici

| Doub explică (pentru anonim_4396):

Acum totul are sens.
Deci să înţeleg că înveţi în Cluj?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Inca nu, dar acolo ma duc. si ca sa ma laud, taica-meu, care e clujean de loc, a terminat engleza-romana la UBB cu 10.00, deci trebuie sa ma intorc la origini si sa continui traditia intr-o oarecare masura

| Doub explică (pentru anonim_4396):

Uuuu, felicitări. smug
Şi eu tot la Ubb aş vrea să merg, doar că Clujul e foarte departe de mine, şi aş fi vrut să-mi dea cineva nişte detalii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Sunt foarte multi studenti, numai ubb-u are vreo 50000. cred ca o treime din populatia totala a orasului e formata din studenti. e frumos orasul, daca ai fost acolo ai vazut si tu asta, banuiesc. parca are propriul lui spirit

| Doub explică (pentru anonim_4396):

Nu, nu am fost.
Cum spuneam, e foarte departe, dar mno, vreau să încerc ceva absolut nou. Am de ales între Cluj, Bucureşti sau Braşov, dar Clujul pare cel mai promiţător.